Pindalatoetused ja MAK loomatoetused 2022 üldinfo

EAGF

Tutvustus

Kõigi pindala- ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt toimub 2.-23. maini 2022. a. Hilinenud taotluste vastuvõtmise periood on 24. maist kuni 17. juunini 2022. a. Seoses COVID-19 viiruse jätkuva levikuga ei rakendata erandkorras 2022. aastal toetuste vähendamist pindalatoetuse taotluse esitamise eest hilinenud taotluste vastuvõtmise perioodil. Pärast 17. juunit esitatud taotlusi menetlusse ei võeta.

Taotlusel esitatud andmeid on võimalik muuta, parandada või täiendada kuni 17. juunini 2022. a. Taotluse andmeid saab tagasi võtta osaliselt või täielikult kuni kohapealsest kontrollist või menetluse käigus tuvastatud puudustest teatamiseni või toetuse määramise otsuse teatavaks tegemiseni.

Taotlust saab esitada vaid elektrooniliselt e-PRIA portaali kaudu. Käesoleva aasta taotluse esitamist saate alustada e-PRIA esilehel menüüst „Taotlemine“ valides „Esita toetustaotlus“ ja rippmenüüst meede „Pindala- ja loomapõhiste toetuste taotlus“, seejärel vajutage nupule „Alusta esitamist“.

 e-PRIA juhendid on leitavad portaalis iga vastava teenuse juures ning PRIA kodulehel.

Enne taotluse esitamist on soovitav üle kontrollida oma kliendiandmed. Andmeid saab kontrollida ja muuta e-PRIA iseteeninduskeskkonna teenuses „Kliendi andmed“. Täiendavat infot taotlejaks registreerimise ja kliendiandmete muutmise kohta saate lugeda PRIA kodulehelt.

Esindusõiguste ja volituste haldamiseks on PRIAs kasutusel esindusõiguste ja volituste süsteem, kus hoitakse kõiki PRIA klientidega seotud esindusõiguste andmeid ja volitusi. Täiendavalt saate esindusõiguste ja volituste andmise kohta lugeda PRIA kodulehelt.

Taotlusperioodil saab pöörduda e-PRIAs taotluste esitamiseks juhendamisteenuse saamiseks konsulentide poole. Lisainfot MES nõuandeteenistuse kohta leiate siit.

NB! Palun tutvuge enne toetuste taotlemist vastava toetuse tingimustega.

 

2022. aastal saab taotleda järgmisi põllumajanduse otsetoetusi ning maaelu arengukava pindala- ja loomatoetusi.

Otsetoetused:

Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014-2020 toetused:

Abiks taotlejale

Lisainfo:

  • taotlemine ja taotluse esitamine:

pindala- ja loomatoetuste infotelefon 737 7679

e-posti aadress info [at] pria [dot] ee (info[at]pria[dot]ee)
 

  • taotlejaks registreerimine ja kliendi andmete muutmine:

registrite osakonna infotelefon 731 2311

e-posti aadress kliendiregister [at] pria [dot] ee (kliendiregister[at]pria[dot]ee)