Sealihasektor saab eraladustamise abi

Sealihasektor on mitmeid kuid olnud tõsistes raskustes ning järsult on langenud nõudlus sealihatoodete ekspordi osas. Sealihaturul valitseva pakkumuse ja nõudluse tasakaalustamatuse vähendamiseks on võimalik taotleda sealiha eraladustamise toetust.

Sealiha eraladustamise toetuse taotluste vastuvõtt algas 25. märtsil ja kestab 29. aprillini 2022. a. Taotlus tuleb PRIAle esitada taotleja poolt digitaalselt allkirjastatuna e-postiga aadressil turukorraldus [at] pria [dot] ee. Nõuetekohase taotluse esitamiseks tuleb taotlejal esitada lisaks ka tagatis.

Toetustaotlusi saab esitada üksnes värske või jahutatud liha kohta, mis ei ole veel lattu paigutatud. Miinimumkogusteks on 10 tonni konditustatud toodete puhul ja 15 tonni muude toodete puhul. Ladustamisaja pikkuseks saab olla kas 60, 90, 120 või 150 päeva.

Kui taotleja soovib eraladustatud toodangu laost välja viia, siis tuleb PRIAle esitada vormikohane teavitusvorm vähemalt 5 tööpäeva enne väljaviimise algust.

Hiljemalt kolme kuu pärast ladustusperioodi lõppu peab taotleja PRIAle esitama maksetaotluse toetuse väljamaksmiseks. PRIA maksab toetuse välja nii ruttu kui võimalik, kuid hiljemalt 120 kalendripäeva jooksul pärast korrektsete dokumentide esitamist.

Täpsemalt on võimalik toetuse saamise tingimustega, tagatise suuruse ja toetuse määradega tutvuda toetuse lehel.