Teekond Kuldmunani

Eesti suurim loovusfestival Kuldmuna jagas 1. juulil 2021. aastal Põhjala tehases kuld-, hõbe- ja pronksmunasid. PRIA uus kodulehekülg pälvis disaini ja meisterlikkuse valdkonna veebi kasutajakogemuse/kasutusmugavuse alamkategoorias Kuldmuna.

Tänavu kevadel sai PRIA uus koduleht juba üheaastaseks ning oleme klientidelt saanud lehe kohta väga palju positiivset tagasisidet. Oleme tänulikud, et PRIA kodulehte peavad märkimist väärivaks ka disainivaldkonna parimad.

Veebi ja rakenduste disaini neljandas kategoorias „Kasutajakogemus ja kasutajamugavus: UX/UI teekond“ sai PRIA koduleht KULDMUNA. Žürii sõnul on PRIA koduleht üks kõige analüüsitum, põhjalikum ja testitud veebileht Eestis, see on erakordne avaliku sektori saavutus, mis täidab oma eesmärki ja toimib.

PRIA uue kodulehe loomise protsess algas koostöös disainiagentuuriga Velvet ulatusliku põllumeeste soovide ja vajaduste uuringu ning kaardistusega. Toimusid fookusgrupi intervjuud ning töötoad, milles osalesid nii põllumehed, PRIA oma töötajad kui ka erinevate valdkondade koostööpartnerid. Kogu põhjaliku eelanalüüsi pealt alustasime disaini protsessi ning tänu heale koostööle Velveti disainiagentuuriga oli kogu veebilehe loomise kulg väga sujuv ning alati seati esiplaanile just kasutajate vajadused. Peale disaini loomist liikusime kodulehe arendusse. Arenduspartneriks oli Trinidad Wiseman OÜ, kellega koostöös sai koduleht ka tehniliselt üles ehitatud vastavalt kasutajate vajadustele ning uuest disainist lähtuvalt. Uus PRIA koduleht läks avalikuks 17. veebruaril 2020. aastal.

Veebilehe lansseerimine ei tähendanud selles projektis mitte töö lõppu, vaid uue etapi algust, et PRIA kodulehte veelgi kasutajasõbralikumaks muuta. Täpsemalt tähendas see seda, et nüüd oli võimalik hakata läbi viima PRIA uue kodulehe kasutusmugavuse järeluuringut, et saada tagasisidet otse lõppkasutajatelt ning sellest lähtuvalt lehte jooksvalt täiustada.

Meie rõõmuks olid kasutajatelt saabunud hinnangud väga positiivsed – PRIA kodulehest oli nende jaoks saanud tööriist, mida nad olid oodanud. PRIA veebilehe loomise juures oligi peamine väljakutse see, kuidas paigutada lehele kõik seadustega nõutud osad ja tohutu hulk infot, mis ühel Euroopa Liidu makseagentuuril peavad olema, kuid samas mitte teha järeleandmisi kasutusmugavuse või disaini osas.

Suur tänu Velveti disainiagentuurile ja Trinidad Wiseman OÜ-le suurepärase koostöö eest! Samuti tahame tänada kõiki PRIA töötajaid, kliente ja koostööpartnereid, kes meie uue kodulehe valmimisse oma panuse andsid! Ja jätkuvalt oleme tänulikud põllumeest, klientide ja koostööpartnerite tagasiside ning ettepanekute eest.