PRIA uus koduleht jõudis Kuldmuna konkursi finaali

Eesti suurim loovusfestival Kuldmuna avalikustas täna auhinnale nomineeritute nimekirjad. PRIA uus kodulehekülg on finalistina nomineeritud kahes disaini ja meisterlikkuse valdkonna alamkategoorias – parima kodulehe ning veebi kasutajakogemuse/kasutusmugavuse kategoorias.

Tänavu kevadel sai PRIA uus koduleht juba üheaastaseks ning seni oleme klientidelt saanud lehe kohta väga palju positiivset tagasisidet. Seda silmas pidades on meil väga hea meel, et PRIA kodulehte peavad ära märkimist väärivaks ka disainivaldkonna parimad, kes valisid PRIA veebi Kuldmuna konkursi finalistide hulka.

Veebi ja rakenduste disaini esimeses kategoorias „Koduleht“ läheb PRIA välisveeb võistlustulle 20 Eesti parima uue veebilehega.

Veebi ja rakenduste disaini neljandas kategoorias „Kasutajakogemus ja kasutajamugavus: UX/UI teekond“ on PRIA kodulehel üks konkurent ning seal hinnatakse kitsamalt veebide kasutajateekonna disaini, esteetikat ja funktsionaalsust.

PRIA uue kodulehe loomise protsess algas ulatusliku kasutajate soovide ja vajaduste uuringu ning kaardistusega. Toimusid fookusgrupi intervjuud ning töötoad. Kogu põhjaliku eelanalüüsi pealt alustasime disaini ja arenduse protsessi ning tänu heale koostööle Velveti disainiagentuuriga oli kogu veebilehe loomise kulg väga sujuv ning alati seati esiplaanile just kasutajate vajadused.

Veebilehe lansseerimine ei tähendanud selles projektis mitte töö lõppu, vaid uue etapi algust, et PRIA kodulehte veelgi kasutajasõbralikumaks muuta. Täpsemalt tähendas see seda, et nüüd oli võimalik hakata läbi viima PRIA uue kodulehe kasutusmugavuse järeluuringut, et saada tagasisidet otse lõppkasutajatelt ning sellest lähtuvalt lehte jooksvalt täiustada.

Meie rõõmuks olid kasutajatelt saabunud hinnangud väga positiivsed – PRIA kodulehest oli nende jaoks saanud tööriist, mida nad olid oodanud. PRIA veebilehe loomise juures oligi peamine väljakutse see, kuidas paigutada lehele kõik seadustega nõutud osad, mis ühel Euroopa Liidu makseagentuuril peavad olema, kuid samas mitte teha järeleandmisi kasutusmugavuse või disaini osas.

Soovime PRIA poolt tänada projektijuhti Ivo Visakut, strateegilist disainerit Joel Kotsjubat, UX disainerit Kristjan Pikka ning illustraator Anastassia Tšepaikinat hea koostöö eest! Samuti tahame tänada kõiki PRIA töötajaid ja kliente, kes meie uue kodulehe valmimisse oma panuse andsid!

 

Konkurssi Kuldmuna korraldab Turundajate Liit MTÜ. Kuldmuna auhindade jagamine ja võitjate väljakuulutamine toimub neljapäeval, 1. juulil 2021.a.