PRIA statistikamoodul pälvis parima avaandmete visualiseerija tiitli

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kuulutas veebruaris välja konkursi tunnustamaks aasta parimaid avaandmete valdkonda panustajaid. PRIA statistikamoodul pälvis rahvahääletuse tulemusena parima avaandmete visualiseerija tiitli.

Avaandmed on kõigile kättesaadavad andmed, mis toetavad erinevate ettevõtmiste käivitamist või andmepõhiste otsuste tegemist. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium nomineeris sel aastal konkursile üheksa asutust või projekti kolmes kategoorias: parim avaandmete avalikustaja, parim avaandmete visualiseerija ja parim avaandmete taaskasutaja.

Parima avaandmete visualiseerija tiitli võitnud PRIA statistikamoodul pakub infot maaeluga seotud valdkondade kohta. Näiteks on võimalik saada teavet taluloomade arvukuse, kasvatatavate põllukultuuride ning väljamakstud toetuste osas.

“Statistikamoodulit luues oli eesmärk kajastada andmeid võimalikult lihtsalt, visualiseeritult ning automatiseeritult. PRIAl on aastate jooksul kogunenud märkimisväärne hulk (ava)andmeid, mida soovime jagada nii oma klientide, koostööpartnerite kui ka laiema üldsusega,” tutvustab seatud sihte PRIA eelarve- ja analüüsiosakonna juhataja Kadri Koel.

Statistikamooduli puhul on tegu pidevalt areneva projektiga, mille eesmärk on toetada maal elavaid inimesi oma ettevõtmiste planeerimisel ning tutvustada PRIA tegevust ja kogutavat informatsiooni erinevatele sihtgruppidele.

PRIA veebilehe ja statistikamooduli loomist ja arendamist koordineerib PRIA teabeosakond, statistiliste andmete korrektsuse eest hoolitseb PRIA eelarve- ja analüüsiosakond.

Loe avaandmete konkursi tulemustest lähemalt Digiriigi blogist.

Tutvu PRIA statistikamooduliga.