PRIA läheb Arvamusfestivalile!

11. augustil kell 12 korraldab PRIA Arvamusfestivalil arutelu „Digitehnoloogiad ja andmed maaelu teenistuses“. Arutelu võtab fookusesse, kuidas erinevad uudsed lahendused saavad Eesti maaelu arendada.

Rohepöörde tuules seisab põllumajandus ja toidutootmine mitmete proovikivide ees, et suunata inimesi toimetama senisest nutikamalt ja loodusest hoolivamalt. PRIA talletab põllumajandusega seotud väärtuslikke andmeid ja infot, millel on kasutegur kogu Eestimaa heaks.

Arutelu võiks kõnetada inimesi, kes muretsevad tuleviku toidutootmise pärast ning kellele on oluline Eesti toidutootmise jätkusuutlikkus, samuti võib see huvi pakkuda neile, keda paeluvad erinevad andmelahendused või innovatiivsed ettevõtlusvõimalused ning maaelu areng. Juhime tähelepanu, et arutelu on aktiivne ja kaasav – PRIA ei lähe festivalile arvamust jagama, vaid koguma!

Aruteluringis küsime, kuidas rakendada digitehnoloogiaid ja tehisaru maaelu teenistusse ning milliseid teadmusteenuseid on vaja. Osalejatel on võimalik valida viie PRIA ekspertide juhitud grupiarutelu vahel:

  • „Andmete väärtustamine läbi visualiseerimise“ – juhib Kadri Koel (eelarve- ja analüüsiosakonna juhataja);
  • „Elu (digi)võimalikkusest maal!?“– juhivad Urvi Kaljas (arendusosakonna teenusdisaini nõunik) ja Taavi Tamm (arendusosakonna teenusdisaini nõunik);
  • „Digitehnoloogiad ja tehisaru maaelu teenistuses“ – juhib Tanel Trell (otsetoetuste osakonna juhataja);
  • „Reaalajamajandus on reaalajavajadus“ – juhivad Kiido Levin (registrite osakonna juhataja) ja Jane Jäger (infotehnoloogia osakonna projektijuht);
  • „Andmete kiirtee“  –  juhib Riina Järvet (arendusosakonna nõunik).

Arutelu modereerib PRIA arendusnõunik Mariell Viinalass.

Kohtume 11. augustil Paides, Digitarkuse alal! Lisainformatsiooni arutelu toimumise kohta leiab ka Facebookist.

 

Foto: Õnne Allaje-Kukk/Tartu Ülikool