PRIA kodulehel on nüüd uus automaatselt uuenevate andmetega statistikamoodul

Märtsis lisandus PRIA kodulehele uus statistikamoodul, kust leiab erinevat infot PRIA poolt menetletud toetuste kohta, põllumajandusloomade registris olevate loomade statistikat ning PRIA üldist statistikat.

Statistikamooduli leiab PRIA kodulehelt esilehe allosast, kuhu on välja toodud mõningad kõige olulisemad statistilised andmed PRIA andmebaasidest. Klõpsates Eesti kaardil maakondadel või valides soovitud maakonna rippmenüüst, näed selle konkreetse maakonna kohta käivat jooksvat statistikat – nt kui palju on käesolevaks hetkeks selle maakonna taotlejatele sel aastal toetusraha välja makstud, kui palju veiseid on selles maakonnas või kui mitu loomapidajat selles maakonnas üldse tegutseb.

Detailsema statistika vaatamiseks tuleb klõpsata statistikamooduli juures oleval nupul „Vaata rohkem“.

PRIA kodulehe uuenenud statistika rubriigist leiad olulisemad statistilised andmed, mida PRIA andmekogudes leidub. Klõpsa huvipakkuval valdkonnal, et selle kohta käivaid statistilisi aruandeid näha.

Andmed PRIA statistika rubriigis on jaotatud järgmistesse plokkidesse:

  • Statistika – siit leiad selgitused, mida arvesse võtta aruannete lugemisel;
  • PRIAst – siit leiad statistikat PRIAga seotud inimeste kohta (nt nii PRIA teenistujate kui klientide ülevaate);
  • Toetused – siit leiad jooksvad ülevaated toetuste taotlemise kohta;
  • Põllud – siit leiad põldude harimist puudutava statistika;
  • Loomad – siit leiad loomakasvatust puudutava olulisema statistika;
  • Kalandus – siit leiad kalanduse valdkonna toetuste taotlemise statistika;
  • Leader – siit leiad LEADER toetuste taotlemise statistika;
  • Koolikavad – siit leiad ülevaated koolipiima ja koolipuuvilja toetuse taotlemise ja kasutamise kohta.

Enamike teemavaldkondade all on nupp „Vaata rohkem“, millele klõpsates avanevad sama teema kohta käivad veelgi detailsemad statistilised ülevaated.   

Statistikamoodulit kasutades palume arvestada, et aruannetes on esitatud andmed alati eelmise päeva seisuga. Aruannete andmed uuenevad automaatselt tööpäevade hommikul kella 9.00ks. Samuti palume võtta arvesse, et kõik andmed on esitatud taotleja tegevuskoha aadressi järgi.

Kui teil tekib statistikamoodulis olevate andmete kohta täiendavaid küsimusi või soovite teha ettepanekuid milliseid ülevaateid võiks veel statistikamoodulis olla, siis palun pöörduge PRIA eelarve- ja analüüsiosakonna poole saates e-kirja aadressil statistika [at] pria [dot] ee.