Milline on praktika PRIAs? Oma kogemusi jagavad praktikandid!

Suvi ja sügis toovad noored praktika tööpõldudele. Nii ka eelmisel aastal!

Liis, Kersti, Merili ja Andrea on neli eriilmelist, nutikat ning innukat praktikanti, kes võtsid väljakutse vastu just PRIAs.

„PRIAst olen ma palju teada saanud, juba ainuüksi seda, et PRIA on niipalju enamat kui lihtsalt Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet. See on soe keskkond, toetavad kolleegid ning paindlik tööaeg. Kõik need tingimused loovad sooja tunde ning motiveerivad panustama rohkem ja rohkem,“ räägib Merili, kes käis praktikal arendusosakonnas. Merili on kogu elu olnud aktiivne tegutseja mitmel rindel, praegu õpib ta Eesti Maaülikoolis (EMÜ) maamajanduslikku ettevõtlust ja finantsjuhtimist.

Tartu Ülikooli ühiskonna ja infoprotsesside analüüsi eriala magistrandid Liis ning Kersti käisid praktikal eelarve- ja analüüsiosakonnas. Mõlemaid köitis võimalus töötada valdkonnas, millega neil on vähe kokkupuuteid. Samuti toetasid valikut paindlikud töötingimused nagu näiteks kodukontori võimalus. Kersti toob välja, et kuigi kohati oli töö keeruline, eriti kuna ta polnud varem finantsandmete ning majandusnäitajatega kokku puutunud, sai ta tööst hea ülevaate ja süvendatud teadmisi R statistikatarkvarast. Nii Liis kui Kesti leiavad, et praktika on huvi valdkonna vastu süvendanud.

EMÜ põllumajanduse tootmise ja turundamise magistrant Andrea (pildil) läbis praktika Kesk-Eesti büroo otsetoetuste peainspektorina. „Iga kontroll ja taotleja on erinev, kunagi ei hakka igav,“ kirjeldab ta ning lisab, et 10 000 sammu eesmärgi täitmine on selles ametis lihtne ja palju saab ka värskes õhus viibida. Täna töötabki Andrea PRIAs. „Olen väga rahul, et PRIAsse praktikale tulin. Loodan, et jään siia veel mitmeks aastaks.“

Tutvu PRIA praktikavõimalustega meie koduleheküljel.