- Lisatud: 05.05.2025
- Viimati muudetud: 05.05.2025
- Prindi
METKi taimekahjustajate seire alustab sel aastal laiendatud meeskonnaga
Alates 5. maist alustab Maaelu Teadmuskeskus (METK) taimekahjustajate monitooringuga. Sel hooajal toimub seire senisest laiapõhjalisemalt – lisaks METKi meeskonnale teevad kaasa ka põllumajandusnõustajad ning eksperdid Kevilist ning eAgronomist.
„Koostööpartnerite kaasamine aitab parandada regionaalset kaetust ja tõsta andmete täpsust,“ rõhutab koostöö tähtsust METKi juhtkonna nõunik Kaisa Tsopp. „Uuendusena märgitakse vaatluspunktide juurde ka tehtud taimekaitsetööd, mis läbi saavad põllumehed paremini hinnata seireinfo täpsust.“
Seire eesmärk on koguda infot olulisemate taimehaiguste ja -kahjurite esinemise kohta Eesti erinevates piirkondades. Vaatlusi tehakse iganädalaselt mai algusest juulini. Kogutud teave koondatakse interaktiivsele kaardile, mis näitab taimekahjustajate levikut ning aitab tootjatel planeerida tõrjetöid õigeaegselt ja täpsemalt.
Teadmine kahjurite ja haiguste levikust suurendab taimekaitsetööde efektiivsust ning võimaldab vähendada taimekaitsevahendite kasutamist – seeläbi on võimalik säästa nii loodust kui ka tootmiskulusid.
Taimekahjustajate monitooringu leiad siit. Rohkem informatsiooni: Kaisa Tsopp, kaisa [dot] tsopp [at] metk [dot] agri [dot] ee (kaisa[dot]tsopp[at]metk[dot]agri[dot]ee), 5191 7124
Teate edastas: Krista Kõiv, Maaelu Teadmuskeskus, krista [dot] koiv [at] metk [dot] agri [dot] ee (krista[dot]koiv[at]metk[dot]agri[dot]ee), 511 2562
Viimased uudised
Kõik uudised
07.10.2025 | Partnerite uudised
PTA jagas kliendinõukojaga esimesi hädaolukorra järeldusi ja sai ettepanekuid bürokraatia vähendamiseks

06.10.2025 | PRIA uudised | Loomad ja kalandus
Mesilaspere toetus on taotlejatele välja makstud

03.10.2025 | PRIA uudised | Loomad ja kalandus | Ettevõtluse arendamine