MES nõuandeteenistuse konsulendid juhendavad e-PRIA keskkonnas toetuste taotlejaid

Täna, 10. mail algas PRIA-s pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Toetusi saab esitada 15. juunini. MES nõuandeteenistuse konsulendid juhendavad e-PRIA keskkonnas toetuste taotlejaid pea kõigis Eesti maakondades.

"Toetuste taotlemisel on sel aastal võrreldes eelmiste aastatega väga palju muudatusi. Konsulendid on saanud muudatustest põhjaliku ülevaate ja juhendavad taotlejaid erinevates küsimustes, näiteks kliendiks registreerimisel, põldude joonistamisel ja põllumassiivide piiride muutmisel,“ ütles MES nõuandeteenistuse juht Leho Verk ning lisas, et konsulendid juhendavad ainult eelregistreerimise alusel, seega palume juhendamise aeg varakult broneerida.

Teenuse sihtrühma kuuluvad põllumajandustootjad, põllumajandussaaduste töötlejad ja turustajad ning teised maapiirkonnas tegutsevad ettevõtjad ja isikud, kes soovivad taotleda PRIA vahendatavaid toetusi.

Tasuta juhendamist on võimalik saada põllumajandusega tegeleval füüsilisel isikul või eraõiguslikul juriidilisel isikul, kelle omandis on või kes kasutab muul õiguslikul alusel vähemalt 0,3 ha maatulundusmaad ning on registreeritud PRIA põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registris.

e-PRIA tugiteenust rahastatakse Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014-2020 vahenditest ja see on kuni 2 tunni ulatusel eespool toodud tingimustele vastavale taotlejale tasuta. Tugiteenuse osutamist korraldab MES nõuandeteenistus.

Kuidas saab e-PRIA juhendamist?

► Otsi juhendaja kontakt ja broneeri aeg aadressil https://www.pikk.ee/nouandeteenistus/e-pria/

► Juhendamisele minnes võta kaasa kehtiv ID-kaart ja selle paroolid või mobiili-ID paroolid, abiks on ka maade katastritunnused.

► Esita taotlus läbi e-PRIA. 

Lisainfo:

Riin Kurrikoff
Tel 648 4920

riin [dot] kurrikoff [at] mes [dot] ee (riin[dot]kurrikoff[at]mes[dot]ee)

 

Teate edastas:
Eva Burm

648 4089

eva [dot] burm [at] mes [dot] ee (eva[dot]burm[at]mes[dot]ee)  

Maaelu Edendamise Sihtasutus