Maaeluminister kutsus kokku kohtumise, arutamaks toidujulgeoleku küsimusi

Kohtumisega soovib minister saada toidusektori esindajatelt hinnangut, mis on hetkel suurimad väljakutsed seoses energiakandjatega ja millistest täiendavatest meetmetest oleks praegu ettevõtjatele kõige rohkem abi.

„Oleme tänase olukorra leevendamiseks vastu võtnud mitmeid olulisi otsuseid ja rakendanud erinevaid meetmeid – kevadine erakorraline toetuspakett põllumajandussektorile, investeeringutoetus toiduainetööstustele energiakandjate mitmekesistamiseks, bioressursside väärindamise investeeringutoetus, käendused läbi Maaelu Edendamise Sihtasutuse, erimärgistatud diislikütuse aktsiisisoodustusega jätkamine,“ loetles minister Urmas Kruuse juba tehtut.

„Toidutootmine on riigi jaoks strateegiline sektor. Jälgime terava pilguga toidusektori käekäiku ja tunneme huvi, mida saame ministeeriumis sektori heaks lisaks teha või millistest meetmetest on hetkel ettevõtjate hinnangul puudus. Kõigepealt kuulame ära, mis on suurimad valukohad ja seejärel mõtleme üheskoos, mis oleks parimad lahendused,“ selgitas minister kohtumise vajalikkust.

Kohtumisel osalemise kutse saadeti suurematele ja energiakasutusest enam sõltuvate põllumajandus-, toidu- ja kalandussektori esindajatele.

 

Teate edastas:

Julius Koppel
nõunik
avalike suhete osakond
Maaeluministeerium
julius [dot] koppel [at] agri [dot] ee
625 6255
Lai tn 39 // Lai tn 41 / 15056 Tallinn
www.agri.ee