Kuidas näeb välja praktika PRIA põldude registris?

PRIA toetuste rakendamise osakonnas käisid põldude registri rakendusüksuses praktikal Räpina Aianduskooli üliõpilane Kaidi Kübard ja Tartu Ülikooli üliõpilane Mihhail Batura, kes täiendasid oma teadmisi sama osakonna rakendusjuhi Kadri Pärnpuu käe all.

PRIAs on rahulik ja sõbralik atmosfäär ning vaikne töökeskkond, kirjutab Mihhail, geograafia magistriõppe esimese kursuse tudeng.

„Käisin 5. märtsil toimunud Maarjavälja karjääripäeval, kus leidsin praktikapakkumise infolehe. Otsustasin minna PRIAsse praktikale, kuna siin pakuti mulle paindlikku graafikut ja arvestati minu õppega ülikoolis. Samas sain hea võimaluse läbida erialapraktikat juba kevadel.

Minu peamiseks ülesandeks oli kontrollida, kas põldude registris oleva põllumassiivi sees on kaardistamata maastikuelement või ei ole. Kui maastikuelement oli leitud, siis pidin selle kaardistama.

Mulle meeldis, et sain võimaluse GIS-tarkvara praktiliselt kasutada, mis on geoinformaatika valdkonnas peamine tööriist. Praktikal proovitud töö oli minu jaoks natuke üksluine ja ülesanded polnud mitmekesised, aga see tulenes ka praktikaülesande iseloomust. Töö oli hästi iseseisev ja meeskonnatööd vähem.

Mis mulle kindlasti meeldis: rahulik ja sõbralik atmosfäär. Töökeskkond oli vaikne  ja ei olnud liigset müra, mis minu jaoks on väga oluline. Märkasin, et inimesed mu ümber olid viisakad ja sõbralikud.

Pean väärtuslikuks, et praktika jooksul sain GIS-programmi kasutamise täiendavat kogemust. Õppisin tundma maastikuelemente ja õppisin ortofoto peal objekte eristama. Kindlasti sain harjutada iseseisvalt töötamist.“

PRIAs on sõbralikud ja viisakad juhendajad ning praktikakogemus põnev ja hariv, kirjutab Kaidi Kübard, keskkonnaspetsialisti eriala teise kursuse tudeng.

„Koolis, kus ma õpin, pakuti praktika tegemiseks erinevaid kohti ning PRIA tundus mulle paeluv. Uurisin internetist, mis asutusega tegu, ja olingi kindel, et soovin teie juurde tulla. Tundus huvitav, kuidas te toetate maaelu arengut ning haldate kõike põllumajandusega seonduvat.

Praktikal oli minu ülesandeks otsida ortofotodelt ülesse põllumassiividega piirnevad põllusaared, mis vastavad täpsetele kriteeriumitele. Põllusaared tuleb ära märkida (joonestada) ning salvestada.  Ülesanne on olnud põnev ja hariv, olen väga rahul.

PRIAga kui organisatsiooniga olen samuti väga rahul, siin on sõbralikud juhendajad ja viisakad töötajad. Mulle meeldib, et päevas on vajalikud puhkepausid olemas, seejuures saab tasuta kohvi juua ja on piisavalt aega einestada.

Sain PRIAst rohkem teadmisi geoinfosüsteemide kasutamise kohta, kuidas elemente kaardile kanda ja kuidas erinevaid kaardikihte kasutada. Koolis olen geoinfosüsteeme põgusalt kasutanud, aga siin sain oma õpitut süvendada ning kinnistada.“

 

Praktikaprogrammi kohta saab rohkem lugeda PRIA kodulehelt.