Kuidas e-PRIAs põllumajanduslinde registreerida?

Seoses Eestis avastatud linnugripi ja selle levikuga tuletame meelde, et kõik põllumajanduslindude pidajad peavad ka üksiku põllumajanduslinnu pidamise tegevuskoha kandma PRIA põllumajandusloomade registrisse. See aitab ennetada taudi levikut.


Tähelepanu! Tegemist on vananenud uudisega. Palun vaadake kehtivat juhendit kodulindude registreerimise kohta siit: https://www.pria.ee/registrid/kodulinnud


Kõige lihtsam on linde põllumajandusloomade registrisse kanda e-PRIAs. Kui kasutate e-PRIAt esimest korda, siis tuleb peale e-PRIAsse sisselogimist nõustuda kasutustingimustega ning seejärel valida esindatav, kelle nimel toimingut teostatakse.

Järgmiseks tuleb ennast registreerida loomapidajana. Loomapidaja andmete registrisse kandmine toimub ühekordse tegevusena. Selleks tuleb menüüribalt valida „Kliendi andmed“ ja seejärel vajutada nuppu „Lisan andmed põllumajandusloomade registrisse“ ning sisestada kontaktandmed ja need salvestada. Infot leiab siit.

Edasi tuleb lindude tegevuskoha registreerimiseks liikuda vanasse e-PRIAsse. Kuna andmed jõuavad süsteemi väikese viibega, siis saab vana e-PRIA teenuste kasutamisega jätkata paari minuti pärast.

Vanasse e-PRIAsse liikumiseks tuleb valida menüüribalt „Vana e-PRIA“. Tegevuskoha registreerimise kohta leiab täpsemat infot siit.

Vanas e-PRIAs tuleb menüüribalt valida „Teenused“ ning avanevate valikute alt „Andmete esitamine“ nimekirjas vajutada „Hoone, ala või mesila registreerimine“. Avaneb valik kas „Registreeri loomapidamishoone“ või „Registreeri loomapidamisala“. Juhime tähelepanu, et hoone on väliskeskkonnast katuse ja teiste välispiiretega eraldatud siseruumiga ehitis. Muudel juhtudel on tegemist loomapidamisalaga. Peale valiku tegemist avaneb taotlus, mille täitmise juhendi leiate siit.

Alternatiivina pakume võimalust saata avaldus e-posti teel digitaalselt allkirjastatuna. Avalduse loomapidajaks registreerimise kohta leiab siit ning tegevuskoha registreerimise avalduse leiab siit. Avaldused palume saata e-posti aadressil loomade [dot] register [at] pria [dot] ee.

Küsimuste tekkimisel helistage palun PRIA registrite infotelefonil 731 2311.

Edukat tegevuskoha registrisse kandmist!

 

 

Kuidas registreerida põllumajanduslinde