- Lisatud: 27.08.2025
- Viimati muudetud: 27.08.2025
- Prindi
Energia ja vedelkütuse varustuskindluse investeeringutoetustes leevendatakse ehitus- ja kasutusloa nõuet
Põllumajandusettevõtjatele, kes said toetust energia või vedelkütuse varustuskindluse suurendamiseks vajalikeks investeeringuteks, leevendatakse ehitus- ja kasutusloa nõuet.
Regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terrase sõnul on toidutarneahela toimimiseks äärmiselt oluline, et põllumajandusettevõtetele oleks igas olukorras tagatud tootmiseks vajalik energia. „Leevendame ehitus- ja kasutusloa nõuet selleks, et põllumajandusettevõtjatel oleks võimalik kavandatud tegevused ellu viia ning tagada sellega toetusraha parem ja täielikum ärakasutamine,“ märkis minister.
Tehtava muudatusega leevendatakse toetusesaajal viimase maksetaotluse esitamise eelduseks olevat ehitise kasutusloa või kasutusteatise kättesaadavuse nõuet ehitisregistris. Tänu muudatusele ei pea ehitise kasutusluba või kasutusteatis olema ehitisregistrist kättesaadav hiljemalt viimase maksetaotluse esitamise ajaks, juhul kui toetuse saaja on kohaliku omavalitsuse üksusele sellise dokumendi saamiseks esitanud taotluse või teavituse ning tagab, et dokument on ehitisregistrist kättesaadav hiljemalt 31. detsembril 2025.
Ehitus- ja kasutusloa nõuet leevendatakse kahe toetuse puhul:
- põllumajandusettevõtja investeeringutoetus energia varustuskindluse tagamiseks;
- põllumajandusettevõtja vedelkütuse varustuskindluse investeeringutoetus.
Neid toetusi makstakse „Eesti maaelu arengukava 2014–2020“ alusel, mille rahastamiskõlblikkuse periood kestab tänavuse aasta 31. detsembrini. Seetõttu on võimalik ehitus- ja kasutusloa nõuet leevendada selliselt, et kasutusluba või kasutusteatis on ehitisregistrist kättesaadav hiljemalt 31. detsembril 2025.
Teate edastas: Eleen Lindmaa, Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, eleen [dot] lindmaa [at] agri [dot] ee (eleen[dot]lindmaa[at]agri[dot]ee), 5551 4433
Viimased uudised
Kõik uudised
27.08.2025 | PRIA uudised | Ettevõtluse arendamine | Maaelu arendamine
Toiduainetööstused saavad tänasest PRIAlt taotleda toetust ehitistesse ja seadmetesse investeerimiseks

27.08.2025 | Partnerite uudised | Põllud ja metsandus | Loomad ja kalandus | Ettevõtluse arendamine | Maaelu arendamine
Energia ja vedelkütuse varustuskindluse investeeringutoetustes leevendatakse ehitus- ja kasutusloa nõuet

27.08.2025 | Partnerite uudised | Loomad ja kalandus