Kas registris saab taotleja/loomapidaja andmeid sulgeda?

Kui tegevus on toetuse taotlejana (sh ei ole pooleliolevaid kohustusi) ja/või loomapidajana või loakohustusega ettevõtjana (sh ei oma loomi ning ei kasuta registris olevat tegevuskohata) lõpetatud, siis soovitame andmed sulgeda ka põllumajandustoetuste ja põllumassiivide ja/või põllumajandusloomade registris.

Andmete sulgemiseks tuleb esitada PRIAle (kliendiregister [at] pria [dot] ee (kliendiregister[at]pria[dot]ee)) vabas vormis tahteavaldus, mis on esindusõigusliku isiku poolt allkirjastatud.

Kui loomapidamine on lõpetatud, siis tuleb esitada teate "Majandustegevusest loobumine" või "Loomapidamisega tegelemisest loobumine" kohta.  Kõige hõlpsamini saab teate esitada e-PRIA kaudu. Esmalt tuleb valida esindatav, kelle nimel toiminguid tehakse. Seejärel valida menüüpunkt „Registrid“ ning vaheleht „Tegevuskohaga seotud taotlused ja teavitused“ ning valida tabelist soovitud tegevuskoht ja seejärel teenus "Majandustegevusest loobumine"/"Loomapidamisega tegelemisest loobumine". Teenuse kasutusjuhendi leiab iga teenuse juurest vajutades nupul „Vajad abi? Vajuta siia“