Lisatud: 21. juuli 2011

Viimati muudetud: 25. juuli 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

21Jul2011 Parimad Leader projektid on selgunud

Täna selgusid konkursi „Märka Leaderit” parimad projektid viies erinevas kategoorias, valiti parim Leaderi põllumajandusprojekt, ettevõtlusprojekt, keskkonnaprojekt, noorteprojekt ja koostööprojekt.

„Leader on olnud Eesti maaelu arengukava 2007–2013 üks edukamaid meetmeid, sest võimaldab maapiirkondades toetusi taotleda väga erinevate ettevõtmiste arendamiseks. Konkursi võitnud projekte vaadates võib rõõmuga tõdeda, et eestlased on õppinud eurotoetustega oma unistusi teoks tegema,” kommenteeris konkursi tulemusi põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Konkursile esitati kokku 64 Leader meetme projekti viies kategoorias.

1. Parima põllumajandusprojekti tiitli võitis OÜ Taali Mesila, sest paistis silma innovaatilise vahasulataja–mee-eraldaja rakendamisega, mille abil on võimalik kärjest suurem kogus mett kätte saada.
2. Parima maaettevõtlusprojekti auhind läks OÜ-le Matogard biokomposti tootmise arendamise eest. Matogard toodab taimemullasegusid, mille valmistamisel kasutatakse Tori hobuste komposteeritud sõnnikut ning tootmisel rakendatakse kaasaegset tehnoloogiat ja teaduspõhist tootearendust.
3. Parimaks keskkonnaprojektiks peeti MTÜ Kalaküla Rohelised loodud Kiideva looduskeskuse linnutorni. Projekt on piirkonnas oluline loodushariduse toetamise seisukohast.
4. Noorteprojektidest valiti parimaks MTÜ Unistuste Vabrik loovlaager „Bändkamp”. See on laager noortele, kelle kirg on muusika.
5. Parimaks koostööprojektiks sai MTÜ Koostöövõrgustik Ehedad Elamused Lahemaal ühisturunduse ja koostöövõrgustiku arendus Lahemaa piirkonnas. MTÜ arendas koostööd Soome Kymenlaakso piirkonnaga.

Konkursi „Märka Leaderit” eesmärk oli tutvustada ja tunnustada „Maaelu arengukava 2007–2013” (MAK) Leader meetmest toetust saanud parimaid projekte ja nende teostamise taga olevaid tublisid maapiirkonnas tegutsevaid ettevõtjaid, vabaühendusi ja kohalikke omavalitsusi.

Konkursile oodati MAKi Leader meetme toetuse abil elluviidud projekte, mis paistavad silma loova lahenduse ja edumeelsusega ning sobivad hästi piirkonna omapäraga, elavdavad piirkonna ettevõtlust või koostööd, on head keskkonnale ning annavad häid ideid ja eeskuju teistelegi tegijatele.

Eesti maaelu arengukava 2007–2013 Leader meetme eesmärkideks on kohaliku algatuse edendamine, põllumajanduse ja metsanduse konkurentsivõime parandamisele kaasaaitamine, maapiirkonna elukvaliteedi parandamine, majandustegevuse mitmekesistamine ja otsustusõiguse andmine kohalikule tasandile Leader kohalike tegevusgruppide kaudu.

Eesti maaelu arengukava 2007–2013 rakendamist koordineerib Põllumajandusministeerium.
Konkurssi korraldas Maamajanduse Infokeskus Jänedal.

Leader meetme kohta leiab infot siit.
Konkursi kohta leiab infot siit.

Uudised

Veterinaar- ja Toiduamet võttis 30. oktoobril kalatootja M.V.Wooli Harku tehasest ning 30. novembril M.V.Wooli Vihterpalu tehasest proovid ning tuvastas tehastes listeeriabakteri. Proovid võeti pärast ettevõtte poolt teostatud täiendavat puhastust. Sekveneerimise tulemusel selgus eile õhtuks, et mõlemil juhul on tegemist rahvusvahelise listeeriapuhangu põhjustanud bakteritüvega ST1247.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner