Lisatud: 23. märts 2017

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

23Mar2017 VTA tutvustas Eesti Põllumeeste Keskliidule karmistuvaid kodulindude pidamise nõudei

Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) rääkis Eesti Põllumeeste Keskliidu (EPK) üldkoosolekul EPK liikmetele taudide, sealhulgas linnugripi levikust Euroopas ja selgitas sellega seoses kehtima hakkavaid nõudeid. Alates 1. aprillist kodulinde väljas pidada ei tohi ja kui see ei ole lindude heaolu ja tervist silmas pidades võimalik, tuleb neid hoida aia ja võrguga piiratud alal.

„Inimesed ei pea ilmtingimata linnuvõrku ostma tormama. Kõige kindlam ja odavam meetod, kuidas kodulindude grippi nakatumist vältida, on lindude pidamine sisetingimustes,“ ütles VTA peadirektor Indrek Halliste. EPK esindajad lubasid omalt poolt olla abiks linnupidajate teavitamisel kehtima hakkavast väljaspidamise keelust.

Sigade Aafrika katku tõrjumiseks pöörab VTA sel aastal erilist tähelepanu bioohutusnõuete täitmisele metsas. Bioohutusnõuete täitmist metsas kontrollib VTA koostöös Keskkonnainspektsiooniga.

Sigade Aafrika katku edukamaks tõrjumiseks lepiti kokku, et Veterinaar- ja Toiduameti maakondlikud veterinaarkeskused hakkavad oma piirkonna seakasvatajaid teavitama metssigade Aafrika katku juhtudest, et farmerid saaksid teada konkreetse koha, kust üks või teine nakatunud metssiga leiti.

Veterinaar- ja Toiduamet jagas Eesti Põllumeeste Keskliidu üldkoosolekul infot ka teiste ohtlike loomataudide leviku kohta ning vastas EPK liikmete küsimustele.

„Veiseid ohustava suu- ja sõrataudi ning nodulaarse dermatiidi osas pole meil põhjust karta, et haigus lähiajal Eestisse jõuaks,“ ütles VTA loomatervishoiu osakonna juhataja Harles Kaup. Suu- ja sõrataudi osas oli Eestile lähim juhtum Venemaal Moskva lähedal novembris, kuid see suudeti lokaliseerida ning jäi üksikjuhtumiks. Nodulaarne dermatiit levib Balkanimaades.

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike