Lisatud: 21. september 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

21Sep2016 VTA tihendab koostööd Gruusia saatkonnaga veinide geograafilise tähise kontrollimisel

Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) peadirektor Indrek Halliste kohtus esmaspäeval Gruusia suursaadiku Tea Akhvledianiga ja Gruusia patendiameti juhi Nikoloz Gogilidzega, et arutada Gruusia veinide ja nende geograafiliste tähiste olukorda.

Kohtumise ajendiks oli suvel Tartus Selveri kaupluses müügil olnud Bulgaaria vein Kvanzkari, mis imiteeris Gruusia kaitstud geograafilist tähist Khvanchkara nii nime kui ka etiketi poolest. Kõnealune siltide järgi Bulgaarias, kuid tegelikult hoopis Hispaanias toodetud vein kõrvaldati Euroopa Komisjoni ja Gruusia saatkonna märgukirja ning veini maaletooja avalduse põhjal alkoholiregistrist, kuna tegemist oli tarbija eksitamisega. „Võtsime Gruusia saatkonna kaebust imitatsioonveini osas väga tõsiselt ja reageerisime kohe. Oluline on teha koostööd, et edaspidi sarnaseid olukordi vältida,“ ütles VTA peadirektori asetäitja Katrin Reili.

Veterinaar- ja Toiduameti esindajad võtavad ühendust veini maaletoojaga, et selgitada olukorda ning vältida tulevikus tarbijate eksitamist ja Gruusia veinidega sarnaste toodete müüki.

Ühiselt otsustati tihendada koostööd Gruusia veinide ja geograafilise tähise osas ning VTA lubas edaspidi enam arvesse võtta geograafilise tähise valdkonda järelevalveplaanide koostamisel ja riskide hindamisel enam arvestada. Kahe riigi koostöös hakatakse korraldama infopäevi ja infomaterjale maaletoojatele ja tarbijatele Gruusia veinide ning geograafilise tähise osas.

Kohtumisel osalesid Gruusia suursaadik Tea Akhvlediani, Gruusia Rahvusliku Intellektuaalse Omandi Keskuse juht Nikoloz Gogilidze, vanemnõustaja Natalie Kiparoidze, , VTA peadirektor Indrek Halliste, peadirektori asetäitja Katrin Reili ja alkoholi büroo juhataja Ain Zereen.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike