Lisatud: 09. jaanuar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Jan2003 Võrreldes eelmise aastaga tõusis põllumajandustootjatele makstav tulutoetus 16,3 mln krooni


Täiesti uute toetusliikidena rakendab Põllumajandusministeerium 2003. aastal noor- ja nuumveise kasvatamise toetust üle 9 kuu vanustele pullidele ja härgadele (kogusumma 20,0 miljonit) ning puu- ja köögivilja ning marjade kasvatamise toetust (kogusumma 5,0 miljonit).

Põllumajandusministri Jaanus Marrandi sõnul on uued toetusliigid põllumajanduspoliitilised otsused, mis lähtuvad vajadusest mitmekesistada ja laiendada põllumajandusettevõtlust ning soodustada maaeluarengut tervikuna:

“Lähtuvalt EL toetusskeemidest ja kvootidest võimaldab üleminek piimalehmade kasvatamiselt lihaveiste kasvatamisele soodsaid arenguvõimalusi ja tulevikuperspektiive eelkõige väiksematele põllumajandustootjatele. Puu- köögivilja- ja marjakasvatustoetus on esmakordne aiandusvaldkonda suunatud toetus, mis kindlasti aitab kaasa põllumajandustootmise mitmekesistamisele ja maaeluarengule tervikuna, mis on ka üks põllumajanduspoliitika peamisi eesmärke.”

Tulutoetuste liikides ja toetussummades põllumajandustootjatele 2003. aastal leppisid pooled arutelu käigus kokku alljärgnevalt:

 Tulutoetused (mln kr)

  • Piimalehma kasvatamise toetus 100,0
  • Tera- ja kaunvilja, rapsi, rüpsi ning seemne- ja kiulina kasvatamise toetus 110,0
  • Ammlehma kasvatamise toetus 4,0
  • Noor- ja nuumveise kasvatamise toetus (üle 9 kuu vanused pullid ja härjad) 20,0
  • Ute ja kitse kasvatamise toetus 3,8
  • Sertifitseeritud seemne tootmise toetus 2,1
  • Puu- ja köögivilja ning marjade kasvatamise toetus 5,0        

Tänavu makstakse põllumajandustootjatele tulutoetusi kokku 244,9 mln krooni, mis on 16,3 mln krooni rohkem kui eelmisel aastal (2002. aastal maksti tulutoetusi kokku 228,6 mln krooni).

 

Kadri Liimal
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja
6256 110

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner