Lisatud: 17. august 2010

Viimati muudetud: 17. august 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

17Aug2010 Vinni staadion avati lipuheiskamise saatel

 

Vinni staadioni, mis ehi­tati tänu soovile saada jalgpallipoistele harjutusväljak, tuli aastaid oodata. Omajagu kan­natust pidi varuma ka staadionimaja oodates.

Kuigi Vinni staadion valmis ju­ba kaks aastat tagasi, avati see pidulikult lipuheiskamise ja lindilõikamisega alles möödunud laupäeval, sest seni oli puudu väga oluline rajatis - staadionimaja, mis laupäeval pee­tud Lääne-Virumaa suvemängude raa­mes sai ka oma ristsed.

Staadioni­maja ühes osas on turvalise varjupaiga leidnud kõikvõimalikud sporditarvikud, hoone teises osas asuvad kaks kappidega riietusruumi 15-20 inimesele, duširuumid ja üldtualett külastajatele kasutami­seks.

Liigne luksus

Vinni vallavanem Toomas Väinaste meenutas, et see oli umbes 2002. aasta lõpus, kui tema juurde tuldi jutuga jalg­pallistaadioni vajalikkusest val­las, sest jalgpallipoisid olid tub­lid ja tegusad.

"Tükk aega sai mõeldud, kuhu väljak teha, ei leidnud sellele sobivat kohta. Arutasi­me, et ainult jalgpalliväljak ra­jada on liigne luksus - teeme hoopis staadioni," kõneles val­lavanem asjade käigust.

Vinni valla arendusnõuni­ku ja staadioni projektijuhi Gustav Saare sõnul on veel mõ­ningaid pisiasju, mis vajavad korda seadmist ja mille vajaka -jäämise maakonna suvemängud kätte näitasid.

"Üks suur prügikast oli, aga kui tuleb suu­rem üritus, oleks vaja neid veel juurde panna," märkis Saar.

Vinni spordikompleksi nõukogu esi­mees Jaan Nummert pi­das staadioni eriti vajalikuks tänastele sportlastele ja samu­ti Vinni rahvale, kes saab oma keha treenida ja energiat välja elada.

"Nagu vanad roomlased üt­lesid, terves kehas terve vaim. Staadion annab võimaluse maakonna inimestele keha ja vaimu edendada ning terven­damiseks," arvas Jaan Num­mert.

Legendaarne jooksumees ja kunagiste rekordite omanik, praegune Vinni valla elanik

Mart Vilt kõneles, et kui tema omal ajal, 1975. aastal, Vene sõjaväest tuli, oli Jõhvis üks 300meetrine kivine ring, kus ta natuke harjutas.

"Sellist staadioni, nagu see siin, ei olnud ma kunagi näi­nud," ütles ta.

Puudub tribüün ja valgustus

Staadionimaja valmimisega pole kõik vajalik kaugeltki ole­mas - nimelt puudub tribüün. Lootus selle rajamiseks Gustav Saare sõnul on, aga reaalsus on praegu midagi muud, sest kõik sõltub saadavatest toetustest. Et staadion ja sinna juurde kuuluv ei ole esmatähtis, pole selle arendamiseks lihtne toe­tust saada.

Siiani ei olnud vallal jaksu ka valgustust rajada. Suvisel ajal sellest suurt puudust ei tunta, kuid sügisel läheb ruttu pimedaks ja siis võiks Saare ar­vates staadion ikkagi valgusta­tud olla. "Juhtmed on sinna ju­ba veetud, aga suured valgus­tid on vaja muretseda," lausus arendusnõunik.

 

 

STAADION

Staadioni ehitus koos staadionimajaga läks maksma 11,9 miljonit krooni, millest Vinni valla omaosalus oli kümme miljonit krooni. Ülejäänud summa saadi PRIA-lt.

 

Artikkel ilmus ajalehes Virumaa Teataja, 17.08.2010, autor Kristi Ehrlich.

 

Uudised

Taotluste vastuvõtt kestis 2. märtsist 21. märtsini ja PRIAle laekus sel ajal 3152 taotlust, mida on 153 võrra vähem kui möödunud aastal. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner