Lisatud: 04. oktoober 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Okt2016 Veterinaar- ja Toidulaboratoorium hakkas sigade Aafrika katku proove analüüsima ka nädalavahetusel

Seoses intensiivsema küttimisperioodi algusega hakkas Veterinaar- ja Toidulaboratoorium (VTL) alates oktoobrist analüüsima metssigadelt võetud seakatku proove ka pühapäeval.

"Seoses jahihooaja algusega oleme pikendanud laboratooriumi tööaega nädalavahetustel, et kõik proovid jõuaksid õigeaegselt laborisse ja saaksid võimalikult kiiresti analüüsitud," ütles Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) peadirektori asetäitja Olev Kalda.

Eestis on seakatku tõrjumiseks metsas seatud eesmärgiks saavutada 2018. aasta veebruari lõpuks metssigade asustustihedus 1,5 isendit 1000 hektari kohta igas jahipiirkonnas ning 2016/2017. jahiaasta lõpuks vähem kui 2 isendit 1000 hektari kohta. Selle eesmärgi täitmiseks tuleb metssigu küttida minimaalselt Keskkonnaagentuuri etteantud mahus, mis käesoleval jahiaastal on vähemalt 17 850 metssiga.

Veterinaar- ja Toiduamet on korraldanud laupäeviti metssea vereproovide kogumise ja laboratooriumisse saatmise. Jahimeestel on võimalus vereproovid toimetada laupäeviti kokkulepitud ajaks maakonna veterinaarkeskusesse, et labor saaks neid juba pühapäeval analüüsida."Selleks, et alanud jahihooajal metssigade küttimine laabuks ja kõik piirangutsoonides kütitud metssead saaksid uuritud, kutsume jahimehi kasutama VTA poolt loodud võimalusi proovide edastamiseks," ütles Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

30. septembri seisuga on käesoleval aastal sigade Aafrika katku suhtes uuritud 11 239 metssiga, neist 1133 on tuvastatud seakatk.

Veterinaar- ja Toidulaboratoorium võtab proove vastu terve ööpäeva.  Jahimeestele jääb ka võimalus ise proove laboratooriumisse viia. Prooviga peab kindlasti kaasas olema vastav kaaskiri. Samuti on VTL koostanud jahimeestele proovide pakendamise ja proovide laborisse saatmise täpsustatud juhendi ning ka proovide tulemustest teavitamise korra.

Lisainfo on leitav Eesti Jahimeeste Seltsi kodulehelt www.ejs.ee ning sigade Aafrika katku veebilehel www.seakatk.ee.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner