Lisatud: 28. juuni 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Jun2016 Vene inspektorid kontrollivad Eesti kalakäitlusettevõtete vastavust Tolliliidu nõuetele

27. juunist 1. juulini viibivad Eestis Venemaa ja Kasahstani veterinaar- ja toidujärelevalve inspektorid, kes auditeerivad nelja Eesti kalakäitlemisettevõtte vastavust Tolliliidu nõuetele.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on Eesti ettevõtted endiselt huvitatud oma toodangut taas Venemaale eksportima, millele visiit võib kaasa aidata. „See visiit on jätk möödunud aastal toimunud auditile, kui Venemaa keelas Läti ja Eesti kalatoodete impordi Tolliliitu, tuues põhjenduseks veterinaar- ja sanitaarnõuete rikkumise. Praegu näitas Venemaa ise üles huvi uuesti Eesti kalatööstusi inspekteerida ning võtsime nad vastu.“

Kalda sõnul alustavad audiitorid oma ringkäiku tänasest. „Inspektorid on siin, et hinnata nelja kalakäitlemisettevõtet, misjärel valmib nende eksperthinnangu alusel auditi aruanne. Kui tulemused on positiivsed, võib see viia kalatoodete ekspordi taastumiseni.“

Praegu on võimatu ennustada, kunas aruanne valmib ning milline on tõenäosus, et Tolliliit oma otsust muudab. „Ettevõtetel tuleb arvestada, et importiv maa, sealhulgas Tolliliitu kuuluvad riigid, võib kehtestada Euroopa Liidust erinevad nõuded, mida peame aktsepteerima,“ lisas Kalda.

Lisaks Venemaa ja Kasahstani inspektoritele on käesoleval nädala Eestis ka Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraadi DG Sante audiitorid, kes hindavad Eesti toidu- ja veterinaarjärelevalvesüsteemi toimimist piimakäitlemisettevõtetes ja piimafarmides.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike