Lisatud: 17. september 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Sep2004 Valitsus kinnitas koolipiima määruse, ministeerium otsib koolidele laenuraha leidmiseks lahendusteid

Tänasel istungil kinnitati ka Eesti riigipoolne  osa makstavas  koolipiimatoetuses, mis on 3 krooni ja 12 senti liitri kohta ning see lisatakse  Euroopa Liidu  makstavatele toetusmääradele.

 

Koolipiima toetusskeemi rahastamise muutumine on tekitanud koolide ja omavalitsuste seas piimatoodete väljaostmiseks vajaliku raha leidmisel hulgaliselt  probleeme. Põllumajandusministeerium on hakanud koolide abistamiseks otsima   võimalike lahendusteid.  Eile arutleti teema üle Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogus, kus  jõuti põhimõttelise otsuseni töötada välja võimalused ajutise  laenu andmiseks koolipiima toetuse taotlejatele piimatoodete ostmise finantseerimiseks.

 

Konkreetsetest lahenduskavadest informeerime asjaosalisi edaspidi.

 

 

Põllumajandusministeerium

Pressibüroo

Tel 625 6254

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus