Lisatud: 11. august 2009

Viimati muudetud: 13. august 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

11Aug2009 Rannakalurid taotlevad 5,1 miljonit rannapüügi edendamiseks

Euroopa Kalandusfondi meede 1.4 „Väikesemahuline rannapüük," mille  taotlusvoor  lõppes 3. augustil, tõi PRIAsse 49 toetustaotlust summas 5,1 miljonit krooni. Kuna meetme eelarve on 10 miljonit krooni, siis jätkub vahendeid kõigile nõuetekohastele taotlustele.

„Kõige rohkem oli taotlusi Pärnumaal - 29 taotlust, kus rannakalurid on sarnast toetust taotlenud ka eelmisel programmperioodil Riikliku Arengukava vahenditest," rääkis  PRIA kalandustoetuste büroo juhataja Piret Ilves.  Lisaks Pärnumaale esitati taotlusi ka Saaremaal 7 taotlust, Harju ja Lääne-Virumaal 4 taotlust, Hiiumaal 3 taotlust ja Läänemaal 2 taotlust. Viimatinimetatud maakondade taotlejad ei ole varem rannapüügilaevade moderniseerimiseks toetusi taotlenud.

Ilvese sõnul võib piirkondade erineva aktiivsuse taga olla ka asjaolu, et  väga suur roll meetme info jagamisel oli käesoleval korral kalanduspiirkondade tegevusgruppidel:  „Saare, Lääne  ja Hiiu maakondade tegevusgrupid korraldasid näiteks infopäevi, kus PRIA esindajad rääkisid rannakaluritele meetme tingimustest, nõutavatest dokumentidest ja taotluste menetlemisest." 

Toetuse eesmärk on soodustada kalalaevastikku tehtavaid investeeringuid, mis on suunatud kütusesäästlikkuse tõstmisele, keskkonna- ja laevaohutustingimuste parandamisele ning püügivahendite selektiivsuse ja töötingimuste parandamisele.

 „Kõige väiksem taotletav toetusesumma oli  5 664 krooni ja kõige suurem ligikaudu 420 000 krooni," rääkis Ilves.  „Toetust taotleti erinevatele tegevustele - uue paadimootori ostmisest  paadi plastikuga katmiseni. Samuti toetatakse erinevate seadmete ostmist ja paigaldamist kalalaeval."

PRIA teeb määramisotsused hiljemalt 8.detsembriks ja kuna eelarvevahendeid jätkub kõigile nõuetekohastele taotlustele, siis vastu võetud  taotlusi kontrollib ja kiidab PRIA heaks  taotluste esitamise järjekorras.

Euroopa Kalandusfondi meetmed  võimaldavad Eesti kalandussektorit aastatel 2007-2013 toetada koos Eesti riigi omaosalusega ligi 1,76 miljardi krooniga. Seni on EKF toetuste saamiseks esitatud taotlusi heaks kiidetud ligi 436,5 mln krooni ulatuses. Väikesemahulise rannapüügi investeeringutoetuse raha tuleb 75% ulatuses EKF-ilt ja 25% ulatuses Eesti riigilt.

 

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner