Lisatud: 14. jaanuar 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Jan2004 Vabariigi Valitsuse ja põllumajandustootjate vahelised läbirääkimised

Põllumajanduse ja maaelu toetusteks on sel aastal riigi eelarvest eraldatud kokku 214,58 miljonit krooni, millest 110 miljonit makstakse piimalehma kasvatamise toetuseks, 2,75 miljonit koolipiimatoetuseks, 15 miljonit krooni põllumajandusloomade aretustoetuseks ja 86,83 miljonit krooni täiendavaks otsetoetuseks lisana Euroopa Liidu otsetoetustele.

Tootjate esindajad nõuavad jätkuvalt riigilt 2003.aasta looduskahjude osalist hüvitamist 46 miljoni krooni ulatuses ja 103,5 miljoni krooni ulatuses täiendavaid toetusi, mis tuleks suunata eelkõige põllumajandusmaa lupjamistoetuse ja maaparandussüsteemi hooldustoetuse maksmiseks, aga ka sealihasektori toetamiseks.

Talupidajate Keskliidu esindajad jäid piimalehmatoetuse maksmise osas eriarvamusele. Juhul kui kevadel makstakse vaid piimalehmatoetust, tuleks nende sõnul sügisel  täiendavate otsemaksete maksmisel kindlasti arvestada sellega, et osa tootjaid on otsemakseid piimalehmatoetuse näol juba saanud ja suunata siis sedavõrra rohkem makseid põllukultuuride- ja lambakasvatajatele.

Taotlusi piimalehmatoetuse saamiseks on kavas vastu võtma hakata alates 2.veebruarist. Väljamaksete lõpptähtajaks on 15 mai.

Koos Euroopa Liidu poolse abiga on sel aastal põllumajanduse ja maaelu sektori toetuseks kokku planeeritud 1,7 miljardit krooni. Enamus sellest rahast jõuab aga põllumajandustootjani, kas aasta lõpus või järgmise aasta esimeses kvartalis.

 

Põllumajandusministeeriumi pressinõunik
Iiris Saluri

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike