Lisatud: 02. veebruar 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Veebr2015 Uutele turgudele sisenemiseks saab abi turuarendustoetusest

Toidusektori turustusvõimaluste tõstmiseks saab kuni 15. veebruarini taotleda riiklikku turuarendustoetust, millest on võimalik rahastada näiteks turu-uuringuid, teavituskampaaniaid, messidel osalemist ja õppereiside korraldamist.

„Läbi toetatavate tegevuste aitame kaasa toidukaupade turustusvõimaluste parandamisele nii Eestis kui välisturgudel,“ ütles kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand. „Toetust saab alates turu-uuringutest kuni messidel osalemise ja õppereisideni välja ehk väga mitmetele tegevustele, mis aitavad kaasa uutele turgudele sisenemisele.“ 

Mullu said Eesti toidusektori organisatsioonid Eesti riigilt turuarendustoetust 111 projektile kogusummas 1 040 000 eurot. Riiklikku turuarendustoetust on toidusektori organisatsioonidel võimalik taotleda alates 2005. aastast.

Turuarendustoetust võib taotleda mittetulundusühing, kes on taotluse esitamise ajaks tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat ning kelle põhikirjaline eesmärk on nimetatud aja jooksul olnud toiduainetööstuse või põllumajandustoodete tootmise valdkonna edendamine.

Turuarendustoetus on riigieelarvest rahastatav toetus, millega on eesmärk suurendada põllumajandustoodete ja nendest töödeldud toodete turustusvõimalusi sise- ja välisturgudel. Rohkem infot turuarendustoetuse kohta leiab PRIA kodulehelt.

Lisaks saab veebruari lõpuni taotleda toetust ka Euroopa Liidu teavitamis- ja müügiedendusmeetmest, mille toel on võimalik korraldada põllumajandussaaduste ja toidutoodete tutvustamise teavituskampaaniaid EL siseturul ja kolmandates riikides.  Rohkem infot: http://www.agri.ee/et/uudised/pollumajandus-ja-toidusektor-saab-taotleda-toetust-muugiedenduseks-el-ja-kolmandate-riikide

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike