Lisatud: 01. september 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Sep2009 Uus õppeaasta toob koolipiima kõrvale ka puuvilja

Algklasside õpilased saavad alanud kooliaastal korra nädalas tasuta puu- ja köögivilja. Tulevikus laieneb toetusskeem loodetavasti ka vanemate klasside õpilastele. Lisaks puu- ja köögiviljale jääb koolilõuna kõrvale ka koolipiim.

Tasuta puu- ja köögiviljale kulub kokku 5,86 miljonit krooni, millest 75 protsenti katab Euroopa Liit, ülejäänu tuleb aga tasuda Eestil. Ühe portsjoni soovituslik kogus on 80-100 grammi ja maksumus 3,35 krooni. Lastele jagamiseks sobivad värsked või jahutatud puuviljad, marjad ning juur- ja köögiviljad.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul tahab riik tulevikus toetada kindlasti märksa laiemat ringi kooliõpilasi ning võimalusel suurendada ka puu- ja köögivilja jagamise sagedust. Täna piiravad seda aga riigi napid rahalised võimalused.

Koolipuuvilja-programmis osalemise skeem on samasugune nagu koolipiima-programmi puhul - viljade hankijaks ja toetuse taotlejaks võib olla haridusasutus või selle esindaja, omavalitsus, kooli toitlustaja või viljade müüja.

Alates tänasest tuleb ühel neist esitada Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) heakskiidutaotlus, kus on kirjas andmed kooli, laste arvu ja muude detailide kohta ning taotleja kohustus kõiki toetusega seotud nõudeid täita.

Vilju võib lastele jagama hakata heakskiidu kinnitamisele järgnevast päevast. Toetust maksab PRIA tagantjärele kahe kuuliste perioodide lõikes.

Lisainfot koolipuuvilja toetuse kohta ja vajalikke taotlusvorme saab PRIA kodulehelt www.pria.ee/koolipuuvili, teavet võib küsida riiklike toetuste büroost telefonil 737 1324.

Tänasest kehtib ka kaks olulist muudatust koolipiimaga seoses. Koolipiimatoetuse lisatoetuse määraks kinnitas põllumajandusminister 3,60 krooni liitri kohta, millele lisandub Euroopa Liidu eelarvest hüvitatav 2,93 krooni ühe liitri kohta.

Teine muudatus seisneb selles, et seni liitripõhine arvestus osade toodete puhul kilogrammipõhisega - ELi eelarvest hüvitatakse 2,84 kr/kg ja Eesti eelarvest 3,50 kr/kg.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus