Lisatud: 24. mai 2010

Viimati muudetud: 22. juuni 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

24Mai2010 Uuring: Eesti kasutas euroliidu raha kõige edukamalt

 

Eesti oli aastatel 2007-2009 kõige edukam Euroopa Liidu struktuur- ja põllumajandusfondide raha kasutaja Kesk- ja Ida-Euroopas ning kõige rohkem rakendati seda transpordi valdkonnas, selgus ärinõustamisfirma KPMG tehtud uuringust.

Uuritud kümne Kesk- ja Ida-Euroopa riigi seas on Eesti ainus, kes on praeguseks võtnud kohustusi riigile eraldatud Euroopa Liidu toetusrahadest ligi 44 protsendi kasutamiseks.

Eesti toetuste eelarve kokku on ligi 80 miljardit krooni ja kõige tulemuslikumalt on seda kasutatud transpordi valdkonnas. Võrreldes teiste riikidega on eurorahaga kõige vähem toetatud energiasektorit.

KPMG ärinõustamise juhi Karin Rätsepa sõnul on Eesti suutnud hästi kohaneda ka finantskriisiga.

"Analüüsides viimase aasta arenguid joonistub terves Kesk- ja Ida Euroopas selgelt välja trend, mille kohaselt toetuste rakendamisel ollakse edukamad valdkondades, kus tuleb teha suuremahulisi investeeringuid, näiteks transpordi vallas. Eestis on erandlik seis suure eelarvega põllumajanduse ja maaelu toetusprogrammide puhul, kuna toetusesaajatele on osutunud keerulisemaks omafinantseeringu kaasamine," ütles Rätsep.

2007.- 2009. aastal on Eesti võtnud enim kohustusi toetusrahade eraldamiseks transpordi, ettevõtluse arendamise, keskkonna ja inimressursi arendamise vallas.

Allikas: ERR Uudised

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike