Lisatud: 24. mai 2010

Viimati muudetud: 22. juuni 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

24Mai2010 Uuring: Eesti kasutas euroliidu raha kõige edukamalt

 

Eesti oli aastatel 2007-2009 kõige edukam Euroopa Liidu struktuur- ja põllumajandusfondide raha kasutaja Kesk- ja Ida-Euroopas ning kõige rohkem rakendati seda transpordi valdkonnas, selgus ärinõustamisfirma KPMG tehtud uuringust.

Uuritud kümne Kesk- ja Ida-Euroopa riigi seas on Eesti ainus, kes on praeguseks võtnud kohustusi riigile eraldatud Euroopa Liidu toetusrahadest ligi 44 protsendi kasutamiseks.

Eesti toetuste eelarve kokku on ligi 80 miljardit krooni ja kõige tulemuslikumalt on seda kasutatud transpordi valdkonnas. Võrreldes teiste riikidega on eurorahaga kõige vähem toetatud energiasektorit.

KPMG ärinõustamise juhi Karin Rätsepa sõnul on Eesti suutnud hästi kohaneda ka finantskriisiga.

"Analüüsides viimase aasta arenguid joonistub terves Kesk- ja Ida Euroopas selgelt välja trend, mille kohaselt toetuste rakendamisel ollakse edukamad valdkondades, kus tuleb teha suuremahulisi investeeringuid, näiteks transpordi vallas. Eestis on erandlik seis suure eelarvega põllumajanduse ja maaelu toetusprogrammide puhul, kuna toetusesaajatele on osutunud keerulisemaks omafinantseeringu kaasamine," ütles Rätsep.

2007.- 2009. aastal on Eesti võtnud enim kohustusi toetusrahade eraldamiseks transpordi, ettevõtluse arendamise, keskkonna ja inimressursi arendamise vallas.

Allikas: ERR Uudised

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike