Lisatud: 08. veebruar 2016

Viimati muudetud: 08. veebruar 2016

A A A
Prindi rss

Uudised

08Veebr2016 Uues e-PRIAs on nüüdsest avatud volituste haldamise teenus

PRIA uues iseteeninduskeskkonnas ehk uues e-PRIAs (https://epria.pria.ee/epria2/#/login) on nüüdsest klientidele avatud volituste andmise, olemasolevate volituste muutmise ja lõpetamise teenus.

Iga eelnimetatud tegevus registreeritakse dokumendina PRIA dokumendihaldussüsteemis.

Iseteeninduskeskkonnas antavad volitused kehtivad ka elektrooniliste- ja paberdokumentide esitamisel ning vahetus suhtluses. Elektrooniliselt või paberdokumendina esitatud volitused kehtivad samuti PRIA uues iseteeninduskeskkonnas.

Oluline on teada, et vana e-PRIA (https://epria.pria.ee/epria/) kasutusõigused ei laiene uue PRIA iseteeninduskeskkonnale ja vastupidi.

Kõik volitustega seotud teenused on uues e-PRIAs menüüriba „Esindusõigused“ all.

Esindusõigusteni jõudmiseks tuleb pärast sisselogimist esmalt valida klient, keda soovite esindada.

 

Automaatselt saavad esindusõiguse kõik PRIA kliendiks registreerunud äriühingu juhatuse liikmed, kelle kohta ei ole Äriregistrisse märgitud erisust.

Võimalik on anda kasutajale täielikud või osalised volitused. Täielikud volitused (sh Äriregistrist automaatselt saadud esindusõigused) annavad esindusõiguse kliendi esindamiseks PRIA-ga seotud kõikides toimingutes. Osalised volitused annavad õiguse esindada kliendi määratud volitusgruppide või nende alamgruppide ulatuses.

Konkreetse toetustaotluse peale saab klient valida volitatud esindajaks taotluse menetlemisel (isik kellega PRIA konkreetse taotluse menetlemise raames esmajärjekorras ühendust võtab) edaspidi ainult isikuid, kellel on seadusjärgsed esindamise õigused või antud volitused taotleja esindamiseks.

 

Küsimuste korral palume pöörduda registrite osakonna infotelefonil 731 2311 või e-posti aadressil kliendiregister@pria.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike