Lisatud: 19. oktoober 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Okt2010 Ungari toetab põllumajanduspoliitika reformimisel Eesti seisukohti

 

Eestit külastanud Ungari põllumajandusminister Sándor Fazekas toetas Eesti taotlust muuta Euroopa Liidu põllumeestele makstavad otsetoetused tulevikus võrdsemateks.

„Otsetoetuste tasemete arvestamine ajalooliste näitajate järgi ei ole täna enam asjakohane ja mul on hea meel, et Ungari seda seisukohta jagab," lausus Eesti põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Vaid nii muutub põllumajanduspoliitika tõepoolest ühisemaks, mitte erinevusi rõhutavaks."

Samuti avaldas Ungari toetust Eesti ettepanekule töötada välja uus vähemsoodsate piirkondade definitsioon, mis ei põhineks mitte kunagistel sotsiaalmajanduslikel kaalutlustel, vaid arvestaks tõepoolest looduslikke näitajaid.

Eesti läheb juba tänavu sügisel algavatele läbirääkimistele ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tuleviku üle selgete seisukohtadega, mille nurgakivideks on ühtsetel alustel põhinevad toetused, suuri hinnakõikumisi välistav turukorraldussüsteem ja laiema maaelu jätkusuutlik toetamine. Euroopa Komisjonilt oodatakse esialgset nägemust ÜPP tuleviku kohta pärast 2013. aastat tänavu novembris.

„Põllumajandust ja looduskeskkonda tuleb väärtustada võrdsel määral kõikjal Euroopas ning selle jaoks tuleb stimuleerida nii uute tehnoloogiate väljatöötamist kui kasutamist," märkis Seeder. „Nõudlus toiduainete järgi kasvab kõikjal maailmas ning ilma teaduseta seda rahuldada ei suudeta."

Ungari minister Fazekas tutvustas kohtumisel ka oma riigi prioriteete ELi eesistumisperioodiks. Ungari on ELi eesistujariik 2011. aasta esimesel poolaastal ning põllumajanduse ja maaelu osas tahetakse selle käigus peamist tähelepanu pöörata ÜPP diskussioonile, loomatervishoiu strateegiale, toidu kvaliteedipoliitikale ja piimandussektori jätkusuutlikkuse tagamisele.

Lisainformatsioon:
Hindrek Riikoja
Avalike suhete osakond
Tel: 6256 255, 53 030 865
e-mail: hindrek.riikoja@agri.ee

 

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus