Lisatud: 28. oktoober 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Okt2005 Üle tuhande elatustalu toetuse saaja pole esitanud PRIA-le vajalikku dokumenti


Toetuse suurus on 15 647 krooni taotleja kohta aastas ja toetust makstakse viieaastase kohustuseperioodi jooksul. Taotluste vastuvõtt kestab tänavu 10. oktoobrist kuni 7. novembrini.

PRIA peadirektor Mati Kermas paneb toetuse saajatele südamele, et nad ei unustaks vajalike dokumentide esitamist. “Kui on tegemist toetusega, mille puhul võtab taotleja kohustuse täita teatud nõudeid mitme aasta jooksul, siis tuleb seda ka teha ja muuhulgas PRIA-le vajalikud dokumendid esitada,” ütles Mati Kermas. “Neile, kes toetuse kohustuse jätkamise kinnitust ei esita, saadame järelepärimise.”
 
Toetust on taotlenud ka 269 uut elatustalude kohanemise toetuse taotlejat.
Esmakordsetel elatustalu toetuse taotlejatel tuleb PRIA-le esitada:
· taotlus ja kohustuse võtmise kinnitus;
· vormikohane tegevuskava;
· Maksu- ja Tolliametis kinnitatud tulu deklareerimise vormi E koopia 2004. aasta kohta.

Elatustalude kohanemise toetust saab põllumajandusega tegelev füüsilisest isikust ettevõtja (FIE), kelle omatoodetud põllumajandussaaduste realiseerimisest saadud tulu oli 2004. aastal üle 31 293 krooni ja kogu ettevõtlustulu ei ületanud 281 639 krooni. Kui talunik tegeleb taimekasvatusega, siis peab ta kasutama vähemalt 0,3 hektarit maad ja kui tegeleb loomakasvatusega, siis peab pidama vähemalt ühte põllumajanduslooma.

Täpsemat teavet ja taotlusvorme saab PRIA piirkondlikest büroodest ja veebilehelt.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner