Lisatud: 28. oktoober 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Okt2005 Üle tuhande elatustalu toetuse saaja pole esitanud PRIA-le vajalikku dokumenti


Toetuse suurus on 15 647 krooni taotleja kohta aastas ja toetust makstakse viieaastase kohustuseperioodi jooksul. Taotluste vastuvõtt kestab tänavu 10. oktoobrist kuni 7. novembrini.

PRIA peadirektor Mati Kermas paneb toetuse saajatele südamele, et nad ei unustaks vajalike dokumentide esitamist. “Kui on tegemist toetusega, mille puhul võtab taotleja kohustuse täita teatud nõudeid mitme aasta jooksul, siis tuleb seda ka teha ja muuhulgas PRIA-le vajalikud dokumendid esitada,” ütles Mati Kermas. “Neile, kes toetuse kohustuse jätkamise kinnitust ei esita, saadame järelepärimise.”
 
Toetust on taotlenud ka 269 uut elatustalude kohanemise toetuse taotlejat.
Esmakordsetel elatustalu toetuse taotlejatel tuleb PRIA-le esitada:
· taotlus ja kohustuse võtmise kinnitus;
· vormikohane tegevuskava;
· Maksu- ja Tolliametis kinnitatud tulu deklareerimise vormi E koopia 2004. aasta kohta.

Elatustalude kohanemise toetust saab põllumajandusega tegelev füüsilisest isikust ettevõtja (FIE), kelle omatoodetud põllumajandussaaduste realiseerimisest saadud tulu oli 2004. aastal üle 31 293 krooni ja kogu ettevõtlustulu ei ületanud 281 639 krooni. Kui talunik tegeleb taimekasvatusega, siis peab ta kasutama vähemalt 0,3 hektarit maad ja kui tegeleb loomakasvatusega, siis peab pidama vähemalt ühte põllumajanduslooma.

Täpsemat teavet ja taotlusvorme saab PRIA piirkondlikest büroodest ja veebilehelt.

 

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner