Lisatud: 29. august 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Aug2005 Üle poolte lastest joovad koolipiima

Euroopa Liidu koolipiimaskeemiga ühines Eesti eelmise õppeaasta alguses. Tänaseks on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) andmeil koolipiima programmiga liitunud ligi 800 õppeasutust, mis kindlustavad piima umbes 100 000 lapsele.

 

Koolipiima toetust saavad taotleda koolid ja lasteaiad ise või omavalitsus ja koolipiima pakkujad, kui õppeasutustega on eelnevalt vastavad kokkulepped sõlmitud. Taotlejaid, kes on saanud koolipiima pakkumiseks heakskiidu, on PRIA andmetel üle 400. Valdavalt on taotlejate hulgas õppeasutused ise, 97-l juhul on tegu kohalike omavalitsustega ja 26 taotlejat on muud õppeasutust esindavad isikud või ettevõtted.

Täpsem info aadressil

http://web.pria.ee/riiklikud_toetused/koolipiimatoetus/heakskiidetud%20taotlejad_290805.pdf

 

Koolipiimatoetuse toel on võimalik pakkuda soodsama hinnaga piima, hapupiima ja maitsestamata jogurtit I-XII klassi õpilastele ja lasteaialastele

Eelmisel õppeaastal said lapsed valdavalt 2,5%-list maitsestamata joogipiima. Populaarsuselt teisel kohal oli täispiim, rasvasisaldusega 3,5% - 4%. Piisavalt tarbiti ka hapupiima, vähem maitsestamata jogurtit.

 

Kokku on Euroopa Liidu koolipiimaskeemi kaudu toetust makstud üle 5,6 miljoni krooni.

 

Eelmise aasta sügisel käivitunud koolipiimaskeem on aasta jooksul mõnevõrra muutunud – muutunud on taotlemise aluseks olevad perioodid, piimatoodete toetusmäärad ja veidi ka taotluse vorm. Kõikide muudatuste kohta saab infot PRIA kodulehelt www.pria.ee .

 

 

Iiris Saluri

Põllumajandusministeerium

Pressibüroo

625 6254

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner