Lisatud: 29. august 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Aug2005 Üle poolte lastest joovad koolipiima

Euroopa Liidu koolipiimaskeemiga ühines Eesti eelmise õppeaasta alguses. Tänaseks on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) andmeil koolipiima programmiga liitunud ligi 800 õppeasutust, mis kindlustavad piima umbes 100 000 lapsele.

 

Koolipiima toetust saavad taotleda koolid ja lasteaiad ise või omavalitsus ja koolipiima pakkujad, kui õppeasutustega on eelnevalt vastavad kokkulepped sõlmitud. Taotlejaid, kes on saanud koolipiima pakkumiseks heakskiidu, on PRIA andmetel üle 400. Valdavalt on taotlejate hulgas õppeasutused ise, 97-l juhul on tegu kohalike omavalitsustega ja 26 taotlejat on muud õppeasutust esindavad isikud või ettevõtted.

Täpsem info aadressil

http://web.pria.ee/riiklikud_toetused/koolipiimatoetus/heakskiidetud%20taotlejad_290805.pdf

 

Koolipiimatoetuse toel on võimalik pakkuda soodsama hinnaga piima, hapupiima ja maitsestamata jogurtit I-XII klassi õpilastele ja lasteaialastele

Eelmisel õppeaastal said lapsed valdavalt 2,5%-list maitsestamata joogipiima. Populaarsuselt teisel kohal oli täispiim, rasvasisaldusega 3,5% - 4%. Piisavalt tarbiti ka hapupiima, vähem maitsestamata jogurtit.

 

Kokku on Euroopa Liidu koolipiimaskeemi kaudu toetust makstud üle 5,6 miljoni krooni.

 

Eelmise aasta sügisel käivitunud koolipiimaskeem on aasta jooksul mõnevõrra muutunud – muutunud on taotlemise aluseks olevad perioodid, piimatoodete toetusmäärad ja veidi ka taotluse vorm. Kõikide muudatuste kohta saab infot PRIA kodulehelt www.pria.ee .

 

 

Iiris Saluri

Põllumajandusministeerium

Pressibüroo

625 6254

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus