Lisatud: 31. jaanuar 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Jan2005 Üheksa kuuga täideti 71% aastaks välja jagatud piimakvoodist

Sellel nädalal saadab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) piimakvoodi omanikele teatise nende 9 kuu piimakvoodi tulemuste kohta. Praegu on 2105 lehmapidajale määratud 569 681 tonni suurune piimakvoot. Eestile selleks kvoodiaastaks Euroopa Liidu poolt eraldatud piimakvoodi kogus on kokku 624 485 tonni.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul näitavad üheksa kuu tulemused seda, et piimatootmine jääb tänavu kvoodi piiresse. "Mullu täideti terve aastaga 78% kvoodist ehk tarniti ja turustati kokku 501 tuhat tonni piima," ütles Noorkõiv. "Tänavusel kvoodiaastal suureneb nii piima kogus kui ka kvoodi täitmine."

Tootjatele jagatud 554 453 tonni suurusest tarnekvoodist on 9 kuuga täidetud 395 636 tonni ehk üle 71% ja välja jagatud 15 228 tonni suurusest otseturustuskvoodist on täidetud 8 950 tonni ehk 59%.

Toorpiima tootmiskvoot jaguneb tarnekvoodiks ja otseturustuskvoodiks. Piimatööstustel tuleb pärast iga kuu lõppu esitada PRIA-le aruanne kokku ostetud piima kohta. Nii selgub tarnekvoodi kogus. Otseturustuskvoodi omanikel tuleb iga kolme kuu järel esitada PRIA-le aruanne turustatud piima ja piimatoodete kohta. Nii selgub täidetud otseturustuskvoodi kogus.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner