Lisatud: 27. oktoober 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Okt2005 Tutvustati põllumeestele lisaeelarvest laekuvate toetuste väljamaksmise korda

2005. aasta lisaeelarvest on möödunud aasta ebasoodsatest ilmastikutingimustest põhjustatud looduskahju hüvitamiseks planeeritud 30 miljonit krooni. Hüvituse saamiseks peavad maaettevõtjad esitama PRIAle looduskahjutoetuse taotluse. Taotust on õigustatud esitama Harju, Rapla, Ida-Viru, Jõgeva ja Tartu maakonna kartuli- ja köögiviljakasvatajad ning Harju, Hiiu, Pärnu, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakonna puuvilja- ja marjakasvatajad, kes esitasid õigeaegselt kahjuteatise ning kellele tekitatud kahju olemasolu kinnitas maakonna ekspertide töörühm kohapealse kontrolli käigus.

Põllumajandusministeeriumi ettepanek kütuseaktsiisi kompenseerimise kohta näeb ette, et maksusoodustusena käsitletava aktsiisi osaliseks hüvitamiseks tehakse makse 2005. aasta ühtse pindalatoetuse taotlusel märgitud pindade alusel, diferentseerides makset vastavalt maakasutusviisile (põllukultuuride ja köögivilja ning kartuli osas). Rohumaale makstav hüvitus suunatakse põllumajandustootjani 2005. aasta põllumajandusloomade täiendava otsetoetuse maksete alusel. Lisaeelarvest on eriotstarbelise kütuse aktsiisi osaliseks hüvitamiseks ette nähtud 20 miljonit krooni.

Lisaks tutvustati PMAN istungil “Kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse” muudatusi ning põllumajandusettevõtjate konkurentsivõime analüüsi, mis käsitles Eesti võimalusi uue otsetoetuste süsteemi rakendamisel ja põllumajandusettevõtete võimalikke majandustegevusi.

Järgmine PMAN istung on planeeritud novembri alguses ning seal antakse ülevaade  “Mahepõllumajanduse seaduse” muudatustest, EL mahepõllumajanduse arengukavast ja Eesti mahepõllumajanduse arengukava ettevalmistustest, “Eesti maaelu arengukava 2004-2006” raames mahepõllumajanduse toetuse taotlemisest ning MAK 2007+ olukorra kirjeldusest ja SWOT-ist.

Põllumajanduse ja maaelu arengu nõukokku kuuluvad lisaks Põllumajandusministeeriumi ametnikele ka Keskkonna- ja Rahandusministeeriumi, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti, Eesti Põllumajandustootjate Keskliidu, Eesti Keskkonnaühenduste Koja, Eestimaa Talupidajate Keskliidu, SA Eesti Tehniliste Põllukultuuride Töötlemispargi, Eesti Aiandusliidu, Eesti Mahetootjate Liidu, Eesti Külade ja Väikelinnade Liikumise Kodukant, MTÜ Eesti Maaturism, Eesti Erametsaliidu ja MTÜ Eesti Noortalunikud esindaja(d).

Diana Kõmmus
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Pressiesindaja
625 6254
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner