Lisatud: 02. juuni 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Jun2005 Tuiksoo: koolipiima programm soodustab tervislikku toitumist laste seas

Hetkel on koolipiima programmiga liitunud 425 kooli üle Eesti. Toetussumma lastele koolipiima pakkumiseks on käesolevaks aastaks üle 60 miljoni krooni. Hetkel on sellest kasutatud 1,7 miljonit ja kohe läheb maksmisele 1,3 miljonit.  “Arvud näitavad, et tegelikult võiksid ja peaksid haridusasutused koos omavalitsustega  olema palju julgemad liitumaks koolipiima programmiga,” ütles minister.

Eestis on alates 2001 aastast jagatud koolides nn koolipiima. Neli aastat tagasi said koolipiima juua vaid I ja II klassi lapsed. Täna, aastal 2005 saavad tasuta koolipiima kõik gümnaasiumi ja kutsekooli õpilased ja lasteaialapsed.

Programmi abil saab lastele pakkuda erinevaid piimatooteid. Toetatakse erineva rasvasisaldusega kuumtöödeldud piima, maitsestamata piimajogurti ja hapupiima jagamist lastele. Häid koostöönäiteid haridusasutuste ja omavalitsuste vahel on juba mitmeid. Üks viimastest on Tallinna Linnavalitsuse otsus hakata koostöös koolidega kõigile õpilastele pakkuma tasuta piimatooteid.
 

 

Liina Lepik
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Juhataja asetäitja kt
6256110

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus