Lisatud: 23. veebruar 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

23Veebr2011 Türgi põllumajandusminister saab täna Maarjamaa Risti teenetemärgi

Eestit külastab täna Türgi põllumajandusminister Mehmet Mehdi Eker, kes kohtub põllumajandusminister Helir-Valdor Seedriga ja saab president Toomas Hendrik Ilveselt Maarjamaa Risti teenetemärgi.

Põllumajandusminister Seedri sõnul on Eesti ja Türgi koostöö hoogustunud just viimastel aastatel ning selle silmapaistvamaks saavutuseks on koostööleping Eesti tõuloomade veoks Türki. „See on suureks tunnustuseks Eesti tõuaretusele, sest Türgi huvi meie loomade vastu on kordades suurem, kui me rahuldada suudame," rääkis Seeder. „Euroopa Liidus on mõni üksik riik, kelle loomadele Türgi valla on."

Tänasel kohtumisel arutavad kahe riigi ministrid edasist koostööd, sest Türgil on suur huvi kaasata oma põllumajanduse reformimisse Eesti spetsialiste ja nende teadmisi. „Esimese selleteemalise projektiga oleme me juba alustanud ning Eesti eksperdid on Türgis juba esimesed koolitused ka läbi viinud," märkis Seeder.

Türgi põllumajandusminister osaleb ka täna kell 13 Eesti Pangas toimuval pidulikult üritusel, kus Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves annab üle riiklikud teenetemärgid. Ekerile antakse üle Maarjamaa Risti III klassi teenetemärk.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus