Lisatud: 02. august 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Aug2005 Toiduainetööstused saavad alates 8. augustist PRIAst toetust taotleda

Toetatakse piima, liha, teravilja, puuvilja, köögivilja ja marjade ning neist valmistatud toodete käitlemise seadmete ja tehnoloogiliste liinide ostmist, ehitiste ehitamist ja rekonstrueerimist ning jäätmekäitluse korrastamist.

Toetust antakse kuni 40% projekti maksumusest. Maksimaalne toetus on 7,8 mln krooni ettevõtte kohta aastas, kuid mitte rohkem kui ettevõtte neljakordne eelneva aasta bilansimaht. Täpsemad toetuse saamise tingimused on kirjas PRIA kodulehel toetuste lingi all.

Tänavu on põllumajandussaaduste töötlejatele võimalik jagada 57,3 miljoni krooni investeeringutoetust. Põllumajandusministeerium on teinud selle summa soovitusliku jaotuse sektorite vahel, mis on järgmine:
* Piima ning piimasaaduste ja -toode töötlemine - 40% ehk 22,9 mln krooni,
* Lihasaaduste ja -toodete töötlemine - 40% ehk 22,9 mln krooni,
* Teraviljasaaduste töötlemine - 10 % ehk 5,7 mln krooni,
* Puu-ja köögivilja ning marjade töötlemine - 10% ehk 5,7 mln krooni.

Aastatel 2004-2006 on põllumajandussaaduste töötlemiseks võimalik jagada ligi 178 miljonit krooni struktuuritoetust, millest 75% tuleb ELi ja 25% Eesti eelarvest. Mullu määras PRIA 31 toiduainetööstusele kokku 120,6 miljonit krooni toetust.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus