Lisatud: 02. august 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Aug2005 Toiduainetööstused saavad alates 8. augustist PRIAst toetust taotleda

Toetatakse piima, liha, teravilja, puuvilja, köögivilja ja marjade ning neist valmistatud toodete käitlemise seadmete ja tehnoloogiliste liinide ostmist, ehitiste ehitamist ja rekonstrueerimist ning jäätmekäitluse korrastamist.

Toetust antakse kuni 40% projekti maksumusest. Maksimaalne toetus on 7,8 mln krooni ettevõtte kohta aastas, kuid mitte rohkem kui ettevõtte neljakordne eelneva aasta bilansimaht. Täpsemad toetuse saamise tingimused on kirjas PRIA kodulehel toetuste lingi all.

Tänavu on põllumajandussaaduste töötlejatele võimalik jagada 57,3 miljoni krooni investeeringutoetust. Põllumajandusministeerium on teinud selle summa soovitusliku jaotuse sektorite vahel, mis on järgmine:
* Piima ning piimasaaduste ja -toode töötlemine - 40% ehk 22,9 mln krooni,
* Lihasaaduste ja -toodete töötlemine - 40% ehk 22,9 mln krooni,
* Teraviljasaaduste töötlemine - 10 % ehk 5,7 mln krooni,
* Puu-ja köögivilja ning marjade töötlemine - 10% ehk 5,7 mln krooni.

Aastatel 2004-2006 on põllumajandussaaduste töötlemiseks võimalik jagada ligi 178 miljonit krooni struktuuritoetust, millest 75% tuleb ELi ja 25% Eesti eelarvest. Mullu määras PRIA 31 toiduainetööstusele kokku 120,6 miljonit krooni toetust.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus