Lisatud: 01. detsember 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Det2009 Toiduabi eelarve kahekordistub

Euroopa Komisjon määras 19.novembril EL-i liikmesriikidele eelarved ühenduses enim puudust kannatavatele isikutele toiduabi jagamiseks 2010.aastal. Eesti saab toiduabiks ja sellega seotud kulutuste hüvitamiseks 11,9 miljonit krooni ehk üle kahe korra rohkem kui oli tänavune eelarve.

Taotlusi toiduabina jaotatavate toodete saamiseks saavad heategevusorganisatsioonid esitada igal aastal 2.maini ning PRIA esitab soovitud koguste kohta taotluse Euroopa Komisjonile. Tänavu kevadel laekus kuuelt heategevusorganisatsioonilt taotlusi ligi 80 000 inimesele toiduabi jagamiseks. Peamiselt soovitakse saada jahu, makarone ja teraviljahelbeid, väikestes kogustes ka riisi ja mannat ning juustu. Toiduabi-programmi raames eraldab Euroopa Komisjon Eestile 3,1 mln krooni rahana ning lubab eelmisel perioodil sekkumisladudesse kokkuostetud teraviljast 5147 t ja lõssipulbrist ühe tonni kasutada toiduabi-toodete valmistamiseks või nende eest tasumiseks.

Eesti sekkumisladudes on varem kokkuostetud vilja kokku 6169 tonni. Ülejäänud 1022 tonni suunab komisjon Eestist toiduabiks Lätisse. Samuti läheb Lätti toiduabiks 969 t Eesti sekkumisladudesse varutud 2634 tonnist lõssipulbrist.

PRIA korraldab aasta lõpus riigihanke toiduabi-toodete tarnija leidmiseks. Hanke tulemusel selguvad ka täpsed kogused, kui palju ja mida heategevusorganisatsioonid tuleval aastal inimestele jagamiseks saavad. Otsused taotluste rahuldamise kohta teeb PRIA hiljemalt 31. märtsiks.

Ühenduses enim puudust kannatavatele isikutele toiduainete tarnimine on EL-i turukorraldusmeede, mille raames on vabatahtliku programmi kaudu võimalus vähekindlustatud isikutele jagada sekkumiskokkuostu käigus ostetud põllumajandustooteid või neist valmistatud töödeldud teravilja- ja piimatooteid. Käesoleval aastal oli Eestile määratud toiduabi-eelarve pisut üle 5 mln krooni ning kolm heategevusorganisatsiooni jagasid üle Eesti umbes 50 000 inimesele jahu, makarone ja toiduhelbeid kokku 614 tonni.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus