Lisatud: 30. aprill 2014

Viimati muudetud: 30. aprill 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

30Apr2014 Toetusõigusi saab üle anda ja pärida

Tänavu ei saa taotleda toetusõiguste alusel arvestatavaid toetusi,  kuna nende maksmiseks ei ole  riigieelarvest raha eraldatud. Sellised toetused on piima, veise, ute, põllumajanduskultuuri ja heinaseemne täiendava otsetoetus.

Küll lubatakse põllumajandusminister i määruse toetusõigusi üle  anda  juhuks, kui järgmistel aastatel tekib taas võimalus nende meetmete rakendamiseks.

Enne toetusõiguste üleandmist soovitame oma otsus hästi läbi mõelda, sest  toetusõiguste täieliku üleandmise korral kaotab üleandja võimaluse tulevikus toetusõiguste alusel määratavaid toetusi taotleda. Toetusõigused ei liigukoos  loomade ega maa müügi või rentimisega teisele isikule, vaid need on seotud  isikuga, kellele need on määratud või kes on need juba jõudnud teiselt isikult üle võtta.

Toetusõiguste üleandmiseks on vaja esitada toetusõiguste üleandmise vorm PT52. Toetusõigusi saab üle võtta kas võõrandamise või pärimise teel. Võõrandamisega saadud ühikuid rohkem  kordi edasi anda ei saa.

Täpne ülevaade toetusõigustest isikute lõikes on olemas PRIA kodulehel.

 

Artikkel ilmus 30. aprilli Maalehes

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner