Lisatud: 31. märts 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Mar2010 Tänavu on plaanis avada mitu uut Maaelu arengukava meedet

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas määruse, millega kehtestatakse 2010. aastal antavate Eesti maaelu arengukava (MAK) toetuste nimekiri.

Põllumajandusministri määruse nr 40 rakendamisega ei kaasne võrreldes 2009. aastaga suuri muudatusi, kuid käesoleval aastal on MAKi raames siiski kavas avada mitu uut meedet.

Täiesti uute meetmetena on plaanis avada toetus piimatootjaid ja mahepõllumajandustootjaid koondavatele tootjarühmadele piima- ja mahetoodete töötlemise alaste investeeringute tegemiseks (meede 1.6.2), põllumajandus- ja toidusektoris ja metsandussektoris uute toodete, töötlemisviiside ja tehnoloogiate arendamise alaseks koostööks mõeldud toetus (meede 1.7.1), toetus toidukvaliteedikavade raames toodetud toodete alasteks teavitamis- ja edendamistegevusteks (meede 1.7.3) ning toetus tootjarühmade loomiseks ja arendamiseks (meede 1.9), samuti lairiba internetiühendust võimaldava infrastruktuuri rajamise toetus maapiirkondadesse (meede3.2.2).

Uuesti avaneb sellel aastal kiviaia toetus (meede 2.5.1). Seda saab taotleda siiski ainult vana kiviaia taastamiseks, mitte uue rajamiseks.

Tänavu ei ole kavas külade uuendamise ja arendamise investeeringutoetuse (meede 3.2) vooru. Selle toetuse puhul on kavandatud järgmine taotlusvoor 2011. aastasse.

Põllumajandusministri määrusega nr 40 saate tutvuda siin: http://www.agri.ee/index.php?id=22429

MAKi raames antavate ettevõtlusega seotud investeeringutoetuste kohta saab täpsemalt lugeda http://www.agri.ee/maaettevotlus

MAKi 2. telje (keskkonna ja paikkonna säilitamine) toetuste (v.a kiviaia-toetus) taotlusvoor kestab 2. maist 21. maini, investeeringu- ja mõnede teiste toetuste puhul teatab PRIA taotlusvooru toimumise aja ametlikus väljaandes Ametlikud Teadaanded. 2010. aasta toetuste ajakavaga hetkeseisuga on võimalik tutvuda ka PRIA kodulehel http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/teadmiseks/

Uudised

Kolme Balti riigi põllumajandusministrid kohtusid täna, 16. aprillil Strasbourgis Euroopa Komisjoni eelarvevoliniku Günther Oettingeriga, et arutada Balti riikide erihuve seoses ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) ja Euroopa Liidu eelarvega.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike