Lisatud: 21. mai 2014

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

21Mai2014 Täna selgub Eesti parim noortalunik

Täna, 21. mail algusega kell 10:00 hakkavad Järvamaal Säreveres toimuval kutsevõistlusel mõõtu võtma üle 30 kutseõppuri, et võita endale Eesti parima noortaluniku tiitel.

Neljateistkümnendat korda toimuval noortalunike võistlusel on esikohta püüdlema registreerunud 34 võistlejat Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Põltsamaa Ametikoolist ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist. Lisaks Eesti parimale noortalunikule selgitatakse välja ka edukaim „perenaine“ ja „peremees“.

"Noortalunikul peavad olema väga mitmekülgsed oskused ja teadmised, sest põllumajandustootmine põhineb aina enam kaasaegsetel tehnoloogiatel ja uutel teadmistel," ütles põllumajandusministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai. "Võimalus põnevas ametis ja tugevas konkurentsis end proovile panna innustab loodetavasti noori aina rohkem taluniku mitmekülgset ametit valima."

Võistluse peakorraldaja ja Järvamaa Kutsehariduskeskuse põllumajandusõppe osakonna juhataja Külli Marrandi sõnul on võistlus oma 14 aasta jooksul olnud väga populaarne. "Osalejate arvust näeme, et noored tahavad väga end võistlussituatsioonis proovile panna ja oma oskusi teiste noortalunikega võrrelda," sõnas Külli Marrandi.

Selle võimaluse noored ka saavad, sest võistelda tuleb kümnel alal. Vaata lähemalt: http://jkhk.ee/pages/posts/noortaluniku-kompleksvoistlus-21.mail-saereveres-166.php

Noortaluniku kompleksvõistlust korraldab Järvamaa Kutsehariduskeskus koostöös Põllumajandusministeeriumi ja SA Innovega, võistlust rahastavad Põllumajandusministeerium ja Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

 

Loe ka, mida arvab taluniku ametist 2013. aasta parim noortalunik: http://www.agri.ee/eesti-parimad-noortalunikud-tulevad-jarva-ja-vorumaalt/

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike