Lisatud: 05. jaanuar 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

05Jan2015 Teraviljatööstuste ekspordimahud on suurenenud

Eesti teraviljatööstused eksportisid tänavu üheksa kuuga 61,8 miljoni euro eest, mida oli 55,2% enam kui eelmisel aastal samal ajal, selgub Põllumajandusministeeriumi koostatud teravilja töötleva tööstuse 2014. aasta 9 kuu ülevaatest.

„Ettevõtete edu välisturgudel on lubanud kasvatada teraviljatööstuste toodangumahte ja müügitulu ligi kümnendiku võrra,“ ütles Põllumajandusministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand.

Teravilja töötleva tööstuse (so taimse õli, jahu, pagaritoodete ja loomasööda tootjad) müügitulu oli tänavu esimese kolme kvartali peale kokku 299,6 miljonit eurot, mis on 10,7% rohkem kui mullu samal perioodil.

„Teraviljatööstuses oli kasv kiirem kui toiduainetööstuses keskmiselt. Ettevõtted suutsid suurendada efektiivsust ja kasvatada müügitulu kuludest kiiremini. See suurendas teraviljatööstuse kasumit võrreldes eelmise aasta esimese kolme kvartaliga ligi poolteist korda,“ lisas Kand. Teraviljatööstuste kogukasum oli üheksa kuu peale kokku 20,5 miljonit eurot (eelmise aasta samal perioodil 13,6 miljonit eurot). Kogukasumis oli kõige suurem osakaal pagaritööstustel – 39,8%.

Teravilja töötleva tööstusega tööstuse toodang moodustas 2014. aasta üheksa kuuga 17,5% toiduainetööstuse toodangust. Statistikaameti andmetel tegeles Eestis teraviljatöötlemisega 179 ettevõtet, kus töötas kokku 3072 inimest.

 

Teravilja töötleva tööstuse III kvartali ülevaate leiab http://www.agri.ee/sites/default/files/elfinder/article_files/teraviljatoostus-ylevaade-2014-03-mk.pdf

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike