Lisatud: 12. juuni 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Jun2003 Teraviljatoetuse soovijaid napib

Nagu mullugi, toetab riik teravilja kasvatamist 110 miljoni krooniga. Toetuse suurus hektari kohta oleneb sellest, kui palju nõuetekohaseid taotlusi ja kui suure põllupinna kohta esitatakse. Eelmisel aastal maksti toetust 357 krooni hektari kohta.

PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on teraviljatoetus kõige suurema taotlejate arvuga toetus. "See, et kolm päeva enne taotluste vastuvõtu lõppu on esitatud vähem kui pool mullusest taotluste tasemest, teeb nõutuks" tunnistas Kermas. "Põhjuseks võib olla see, et põllumehed on hiliste kevadtööde tõttu teraviljatoetuse taotluse esitamise ära unustanud või jätnud viimasele minutile," arutles Kermas. "Toetuse saamise tingimustes ei ole mullusega võrreldes suuri muudatusi toimunud."

Teraviljatoetust saab ettevõtja, kes peab põlluraamatut ja kasvatab nisu, rukist, otra, kaera, tritikut, tatart, hernest, põlduba, rapsi, rüpsi või lina puhas- või segukülvis, kokku vähemalt 5 hektaril. Toetust võib taotleda pinna eest, mida põllumees kasutab õiguslikul alusel, kusjuures põllu suurus peab olema vähemalt 0,30 hektarit ja umbrohtumus võib olla kuni 15%.

Teraviljatoetuse taotluste vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 16. juunini, lisainfot saab ka internetileheküljelt.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner