Lisatud: 12. juuni 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Jun2003 Teraviljatoetuse soovijaid napib

Nagu mullugi, toetab riik teravilja kasvatamist 110 miljoni krooniga. Toetuse suurus hektari kohta oleneb sellest, kui palju nõuetekohaseid taotlusi ja kui suure põllupinna kohta esitatakse. Eelmisel aastal maksti toetust 357 krooni hektari kohta.

PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on teraviljatoetus kõige suurema taotlejate arvuga toetus. "See, et kolm päeva enne taotluste vastuvõtu lõppu on esitatud vähem kui pool mullusest taotluste tasemest, teeb nõutuks" tunnistas Kermas. "Põhjuseks võib olla see, et põllumehed on hiliste kevadtööde tõttu teraviljatoetuse taotluse esitamise ära unustanud või jätnud viimasele minutile," arutles Kermas. "Toetuse saamise tingimustes ei ole mullusega võrreldes suuri muudatusi toimunud."

Teraviljatoetust saab ettevõtja, kes peab põlluraamatut ja kasvatab nisu, rukist, otra, kaera, tritikut, tatart, hernest, põlduba, rapsi, rüpsi või lina puhas- või segukülvis, kokku vähemalt 5 hektaril. Toetust võib taotleda pinna eest, mida põllumees kasutab õiguslikul alusel, kusjuures põllu suurus peab olema vähemalt 0,30 hektarit ja umbrohtumus võib olla kuni 15%.

Teraviljatoetuse taotluste vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 16. juunini, lisainfot saab ka internetileheküljelt.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner