Lisatud: 28. oktoober 2013

Viimati muudetud: 28. oktoober 2013

A A A
Prindi rss

Uudised

28Okt2013 Teadusajaloo päev Eesti Maaülikoolis

Eesti Põllumajandusmuuseum ja Akadeemiline Põllumajanduse Selts korraldavad 30. oktoobril 2013 kell 10.30–14.00 Eesti Maaülikooli taastuvate loodusvarade teaduskeskuses (Tartu, Kreutzwaldi 5) teadusajaloopäeva silmapaistvate põllumajandusteadlaste meenutamiseks.

Põllumajandusdoktor prof Nikolai Rootsi suurimaks teeneks on aluse panemine taimekasvatus-alasele teaduslikule uurimistööle Eestis ning põldkatsete korraldamine. Tema elust ja tööst nii Eestis kui pagulasena Rootsis räägivad Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Karl Annuk ja põllumajandusteaduste kandidaat Jaan Kuht.

Loodusteaduste doktor Elmar Leppik uuris seenhaigusi ning andis esimesena ülevaate Eesti vetikafloorast. Pagulasena jätkas ta oma teaduslikku tegevust, töötades mitmes Euroopa ja USA ülikoolis professorina. Tema osast teadusajaloos annab ülevaate Ken Kalling Maaülikooli teadusloo uurimise keskusest ning mikroseente herbaariumist räägib Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi mükoloogia osakonna juhataja dr Bellis Kullman.

Põllumajanduskandidaat Arnold Sau algatusel loodi Eesti Põllumajanduse Akadeemias rohumaaviljeluse eriharu ning ta rajas Eerikale õppe- ja uurimisbaasi. Neid ja teisigi tegemisi tutvustab oma ettekandes Maaülikooli prof Rein Viiralt.

Pärast ettekandeid on avatud vestlusring ning tehakse ringkäik taastuvate loodusvarade teaduskeskuses.

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner