Lisatud: 28. oktoober 2013

Viimati muudetud: 28. oktoober 2013

A A A
Prindi rss

Uudised

28Okt2013 Teadusajaloo päev Eesti Maaülikoolis

Eesti Põllumajandusmuuseum ja Akadeemiline Põllumajanduse Selts korraldavad 30. oktoobril 2013 kell 10.30–14.00 Eesti Maaülikooli taastuvate loodusvarade teaduskeskuses (Tartu, Kreutzwaldi 5) teadusajaloopäeva silmapaistvate põllumajandusteadlaste meenutamiseks.

Põllumajandusdoktor prof Nikolai Rootsi suurimaks teeneks on aluse panemine taimekasvatus-alasele teaduslikule uurimistööle Eestis ning põldkatsete korraldamine. Tema elust ja tööst nii Eestis kui pagulasena Rootsis räägivad Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Karl Annuk ja põllumajandusteaduste kandidaat Jaan Kuht.

Loodusteaduste doktor Elmar Leppik uuris seenhaigusi ning andis esimesena ülevaate Eesti vetikafloorast. Pagulasena jätkas ta oma teaduslikku tegevust, töötades mitmes Euroopa ja USA ülikoolis professorina. Tema osast teadusajaloos annab ülevaate Ken Kalling Maaülikooli teadusloo uurimise keskusest ning mikroseente herbaariumist räägib Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi mükoloogia osakonna juhataja dr Bellis Kullman.

Põllumajanduskandidaat Arnold Sau algatusel loodi Eesti Põllumajanduse Akadeemias rohumaaviljeluse eriharu ning ta rajas Eerikale õppe- ja uurimisbaasi. Neid ja teisigi tegemisi tutvustab oma ettekandes Maaülikooli prof Rein Viiralt.

Pärast ettekandeid on avatud vestlusring ning tehakse ringkäik taastuvate loodusvarade teaduskeskuses.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike