Lisatud: 08. juuni 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

08Jun2011 Tartus otsitakse Euroopa põllumajandusele tulevikku

Euroopa Komisjon annab tuleval nädalal Tartus toimuval konverentsil ülevaate Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika tuleviku hetkeseisust. Homme on viimane päev konverentsile registreerumiseks.

Konverentsil „Eesti roll maailma toidusahvris” on vaatluse all ELi ühise põllumajanduspoliitika tulevik ning Eesti roll selles. Samuti on vaatluse all toiduga kindlustatuse tulevik maailmas, sest maailma suureneva rahvastiku tõttu on see rahvusvaheliselt tõusnud üheks põletavamaks probleemiks.

„Eesti on Euroopa ja maailma kontekstis küll väike riik, kuid meil on arvestatav potentsiaal ilma keskkonnamõjusid suurendamata oma toidutoodangu suurendamiseks,” rääkis Põllumajandusministeeriumi maaelu- ja kalanduspoliitika asekantsler Toomas Kevvai. „ELi põllumajanduspoliitika tuleviku osas on Eestil oma kindel nägemus, millel on ka üksjagu toetajaid – põllumajandus peab muutuma efektiivsemaks ja toetused sellele peavad ühtlustuma.”

Teiste seas esinevad konverentsil Euroopa Komisjoni Põllumajanduse ja Maaelu Peadirektoraadi maaelu arengu programmide üksuse juhataja Sören Kissmeyer-Nielssen, Kostas Karantininis Kopenhaageni Ülikoolist, Jana Polakova Euroopa Keskkonnapoliitika Instituudist ja Eesti esindaja FAO juures Ruve Schank.

Kolmapäeval, 15. juunil kell 10 Tartus Dorpati Konverentsikeskuses algava konverentsi korraldavad Põllumajandusministeerium, Maamajanduse Infokeskus ja Eesti Maaülikooli Majandus- ja Sotsiaalinstituut. Konverentsil osalemine on tasuta, info ja registreerimine aadressil http://www-maainfo.ee/YPPkonverents

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner