Lisatud: 19. detsember 2017

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Det2017 Tarmo Tamm osaleb Pariisis koos Prantsuse põllumajandussektoriga ÜPP-teemalisel kõrgetasemelisel arutelul

Maaeluminister Tarmo Tamm  kõneles täna, 19. detsembril Pariisis toimuval Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) konverentsil, kus lisaks Prantsusmaa esindajatele ja volinik Hoganile osalesid ka põllumajandusministrid Hispaaniast, Iirimaalt, Poolast, Hollandist ja Austriast.  Minister Tamm rõhutas konverentsil põllumuldade kaitse ja paremate riskijuhtimismeetmete vajalikkust tuleviku ÜPP-s.

„Mul on hea meel olla Pariisis ja osaleda antud üritusel ning anda enda panus ühise põllumajanduspoliitika tuleviku debatti. ÜPP on üks Euroopa Liidu pikaaegsemaid poliitikaid ja paljuski üks integratsiooni ning koostöö sümboleid. Prantsusmaa on selle kujundamist ning arendamist aegade jooksul väga palju mõjutanud,“ rõhutas maaeluminister Tarmo Tamm oma sõnavõtus.

Minister tõi oma kõnes välja atraktiivsete riskijuhtimismeetmete väljatöötamise vajadust ja  põllumuldade kaitse olulisust ning rääkis ÜPP tuleviku teatisest.

„Eesistumise ajal toimus Eestis mitu kõrgetasemelist üritust. Mitteametlik põllumajandusministrite kohtumine keskendus riskijuhtimismeetmetele tuleviku ÜPPs. Oktoobrikuus toimunud konverentsil keskendusime põllumuldade kaitsele ELis. Loodetavasti andsid mõlemad arutelud hea sisendi Euroopa Komisjonile ja liikmesriikidele tuleviku ÜPP kujundamiseks“, võttis minister Tamm lühidalt kokku Eesti eesistumisperioodi.

Konverentsil toimub traditsiooniline kohtumine sektoriga, kuhu on lisaks kutsutud ka mõned teiste riikide ministrid – Hispaania, Austria, Poola ja Iirimaa – ning Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hogan.  Prantsusmaal on ÜPP Euroopa Liidu eelarves suurim osa ning pärast ÜPP teatise välja andmist on just praegu õige hetk arutleda reformi tuleviku üle.

Ministrit saadab konverentsil Maaeluministeeriumi eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Madis Pärtel.

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner