Lisatud: 27. märts 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Mar2006 Tänavu saab viimast korda taotleda toetust sisevete kalalaevade moderniseerimiseks

Hetkel menetluses oleva Euroopa Kalandusfondi määruse eelnõu kohaselt ei ole aastatel 2007-2013 toetatavate tegevuste hulk enam nii laialdane kui praegu.  Võrreldes praegusega piiratakse toetatavate tegevuste hulka – näiteks ei näe eelnõu ette sisevetel opereerivate kalalaevade uuendamist ning mootorite vahetamist. Seega on ilmselt tegu viimase võimalusega saada toetust uue sisevete kalalaeva ostmiseks või ehitamiseks.

 

Hetkel on toetuse taotlemise korra sätestav põllumajandusministri määrus muutmisel. Muudetakse muu hulgas toetuse määra, kus näiteks mootorite ostmise puhul hakatakse maksimaalse toetussumma puhul arvestama kehtivaid keskmiseid hindu. Toetust saavad taotleda sisevetel opereerivaid äriühinguid ning füüsilisest isikust ettevõtjaid, kes omavad kaluri kalapüügiluba püügiks siseveekogus.

 

Seni on toetuse taotlusi vastu võetud kahel korral – 2004. aasta lõpus ning 2005. aasta suvel. Eelmisel kahel perioodil laekus 26 taotlust, millest vastas nõuetele 21 ning millele on kokku toetust eraldatud summas 5,3 miljonit krooni.

 

Toetuse taotlusi plaanib Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu võtta 10.-26. aprillini. Taotluste vastuvõtu täpse kuupäeva annab PRIA teada lähiajal.

 

Lisainformatsioon:

Kadi-Liis Kangur

Kalamajandusosakond

Tel: 6256 521

E-post: kadi-liis.kangur@agri.ee

 

Margus Palu

Avalike suhete osakond

Tel: 625 6524, 52 007 81

E-post: margus.palu@agri.ee

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike