Lisatud: 27. märts 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Mar2006 Tänavu saab viimast korda taotleda toetust sisevete kalalaevade moderniseerimiseks

Hetkel menetluses oleva Euroopa Kalandusfondi määruse eelnõu kohaselt ei ole aastatel 2007-2013 toetatavate tegevuste hulk enam nii laialdane kui praegu.  Võrreldes praegusega piiratakse toetatavate tegevuste hulka – näiteks ei näe eelnõu ette sisevetel opereerivate kalalaevade uuendamist ning mootorite vahetamist. Seega on ilmselt tegu viimase võimalusega saada toetust uue sisevete kalalaeva ostmiseks või ehitamiseks.

 

Hetkel on toetuse taotlemise korra sätestav põllumajandusministri määrus muutmisel. Muudetakse muu hulgas toetuse määra, kus näiteks mootorite ostmise puhul hakatakse maksimaalse toetussumma puhul arvestama kehtivaid keskmiseid hindu. Toetust saavad taotleda sisevetel opereerivaid äriühinguid ning füüsilisest isikust ettevõtjaid, kes omavad kaluri kalapüügiluba püügiks siseveekogus.

 

Seni on toetuse taotlusi vastu võetud kahel korral – 2004. aasta lõpus ning 2005. aasta suvel. Eelmisel kahel perioodil laekus 26 taotlust, millest vastas nõuetele 21 ning millele on kokku toetust eraldatud summas 5,3 miljonit krooni.

 

Toetuse taotlusi plaanib Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu võtta 10.-26. aprillini. Taotluste vastuvõtu täpse kuupäeva annab PRIA teada lähiajal.

 

Lisainformatsioon:

Kadi-Liis Kangur

Kalamajandusosakond

Tel: 6256 521

E-post: kadi-liis.kangur@agri.ee

 

Margus Palu

Avalike suhete osakond

Tel: 625 6524, 52 007 81

E-post: margus.palu@agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike