Lisatud: 07. aprill 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Apr2009 Tänavu saab taotleda toetust kohalikku sorti taimede kasvatamise eest

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas määruse, mis kehtestab kohalikku sorti taimede kasvatamise toetuse saamise nõuded ning toetuse taotlemise ja taotluse menetlemise täpsema korra, toetuse määra, toetuse vähendamise alused ja korra ning toetuse maksmise korra.  

Kohalikku sorti taimede kasvatamise toetus on Eesti maaelu arengukava 2007-2013 põllumajandusliku keskkonnatoetuse alameede, mille eesmärk on säilitada kohaliku teraviljasordi, „Sangaste" rukki geneetilist ressurssi. See Eesti üks vanemaid teraviljasorte kannab endas väärtuslikku, haiguskindlat ja kõrge saagipotentsiaaliga geneetilist informatsiooni.

Toetust saab taotleda põllumajandusega tegelev ettevõtja, kes kasvatab „Sangaste" rukist vähemalt viiel hektaril. Taotleja võtab toetuse esmakordsel taotlemisel viie-aastase kohustuse kasvatada seda rukkisorti igal aastal vähemalt sama suurel pinnal.

Toetuse määr ühe hektari talirukki „Sangaste" kasvatamise kohta on 505 krooni aastas ning toetuse üldised nõuded on sarnased ülejäänud pindalatoetuste nõuetega.

Taotlusi toetuse saamiseks võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet vastu 2.- 21. maini.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus