Lisatud: 25. september 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Sep2008 Talunike asendustoetuse taotlemine nüüd uutmoodi

Talunikul, kes endale puhkuse ajaks koolitatud asendajat soovib, tuleb vastav taotlus esitada taluliidule, kes sõlmib lepingu nii taluniku kui asendajaga. Talunikud võivad avaldusi oma liitu viia jooksvalt, keskliidult võtab PRIA koondtaotluse vastu kindlatel perioodidel, edaspidi iga kvartali kümnel esimesel tööpäeval.

1.-14. oktoobrini ootab PRIA taotlust 1. juulist 30. septembrini toimunud asenduste kohta.

Eelmine taotlusvoor oli tänavu veebruaris-märtsis ning toona laekus taotlus 33 asenduse (5908 tunni) kohta summas ligi 0,8 mln krooni.  Paraku oli PRIA sunnitud septembris koostama toetuse osalise tagasinõudmise käskkirja, sest tegelikult toimus vaid 2114 tundi asendusi 16 väiketaluniku juures. Ãœhe asendustunni kohta maksti toetust 135 krooni. Eelolevast taotlusvoorust alates on asendustoetuse tunnitasu määr 200 krooni.

Riikliku toetusega hüvitatakse kuni 100 % põllumajandustootja tegelikest kuludest kuni 28-päevase puhkuse ajal. 1. jaanuarist 2009 rakendub veel üks oluline muudatus: lisaks puhkuseperioodile saavad väiketalunikud siis hakata kasutama asendajat ka oma haiguse korral. Asendus hüvitatakse kuni 14 haiguspäeva ulatuses aastas.

Toetust on võimalik saada väiketalunikul, kelle ettevõttes oli eelnenud majandusaastal kuni kuus töötajat ning kuni 5 loomühiku jagu loomi, eelmise majanduseaasta netokäive peab jääma alla 15 mln krooni. Kuna asendajaid on raske leida, siis on nõuded nende ettevalmistuse kohta muudetud paindlikumaks.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus