Lisatud: 25. september 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Sep2008 Talunike asendustoetuse taotlemine nüüd uutmoodi

Talunikul, kes endale puhkuse ajaks koolitatud asendajat soovib, tuleb vastav taotlus esitada taluliidule, kes sõlmib lepingu nii taluniku kui asendajaga. Talunikud võivad avaldusi oma liitu viia jooksvalt, keskliidult võtab PRIA koondtaotluse vastu kindlatel perioodidel, edaspidi iga kvartali kümnel esimesel tööpäeval.

1.-14. oktoobrini ootab PRIA taotlust 1. juulist 30. septembrini toimunud asenduste kohta.

Eelmine taotlusvoor oli tänavu veebruaris-märtsis ning toona laekus taotlus 33 asenduse (5908 tunni) kohta summas ligi 0,8 mln krooni.  Paraku oli PRIA sunnitud septembris koostama toetuse osalise tagasinõudmise käskkirja, sest tegelikult toimus vaid 2114 tundi asendusi 16 väiketaluniku juures. Ãœhe asendustunni kohta maksti toetust 135 krooni. Eelolevast taotlusvoorust alates on asendustoetuse tunnitasu määr 200 krooni.

Riikliku toetusega hüvitatakse kuni 100 % põllumajandustootja tegelikest kuludest kuni 28-päevase puhkuse ajal. 1. jaanuarist 2009 rakendub veel üks oluline muudatus: lisaks puhkuseperioodile saavad väiketalunikud siis hakata kasutama asendajat ka oma haiguse korral. Asendus hüvitatakse kuni 14 haiguspäeva ulatuses aastas.

Toetust on võimalik saada väiketalunikul, kelle ettevõttes oli eelnenud majandusaastal kuni kuus töötajat ning kuni 5 loomühiku jagu loomi, eelmise majanduseaasta netokäive peab jääma alla 15 mln krooni. Kuna asendajaid on raske leida, siis on nõuded nende ettevalmistuse kohta muudetud paindlikumaks.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike