Lisatud: 17. veebruar 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Veebr2004 Taluliidud ja maaparandusbürood tulevad PRIA-le põllumaa deklareerimisel appi

PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on põllumaa kirjapanek käivitunud suure hooga ja enamikes PRIA büroodes on palju inimesi ning järjekorrad. "Kui talupidajate keskliit tuli PRIA-le abikätt pakkuma, siis võtsime selle suure rõõmuga vastu," ütles Kermas. "Palusime appi ka maaparandusbürood, mis on nagu PRIA-gi Põllumajandusministeeriumi allasutused."

Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse esimees Ilmar Haak ütles, et juhatuse koosolekul arutati deklareerimise teemat ja otsustati pakkuda PRIA-le selles osas koostööd. "Loodame, et koostöö ei piirdu ainult põllumaa deklareerimisega, vaid jätkub ka toetuste taotlemise ajal, sest ka siis on põllumeestel vaja taotluste täitmise juures nõu ja abi."

Põllumajandusmaad saab deklareerida PRIA piirkondlikes büroodes kuni 15. märtsini tööpäeviti kl 8-17. Praeguseks on deklareerimisdokumendid välja võtnud ligi 11 tuhat inimest ja täidetud dokumendid tagasi toonud ligi 5 tuhat inimest. Põllumajandusmaa saavad PRIAs kirja panna nii maakasutajad kui ka maaomanikud ja see, kumb maa deklareerib, ei olegi tähtis. Oluline on see, et kirja saaks kogu põllumajandusmaa, mille peale soovitakse kas tänavu või edaspidi toetust taotleda. ELi pindalatoetusi makstakse põllumeestele ainult deklareeritud maa kohta.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus