Lisatud: 17. veebruar 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Veebr2004 Taluliidud ja maaparandusbürood tulevad PRIA-le põllumaa deklareerimisel appi

PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on põllumaa kirjapanek käivitunud suure hooga ja enamikes PRIA büroodes on palju inimesi ning järjekorrad. "Kui talupidajate keskliit tuli PRIA-le abikätt pakkuma, siis võtsime selle suure rõõmuga vastu," ütles Kermas. "Palusime appi ka maaparandusbürood, mis on nagu PRIA-gi Põllumajandusministeeriumi allasutused."

Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse esimees Ilmar Haak ütles, et juhatuse koosolekul arutati deklareerimise teemat ja otsustati pakkuda PRIA-le selles osas koostööd. "Loodame, et koostöö ei piirdu ainult põllumaa deklareerimisega, vaid jätkub ka toetuste taotlemise ajal, sest ka siis on põllumeestel vaja taotluste täitmise juures nõu ja abi."

Põllumajandusmaad saab deklareerida PRIA piirkondlikes büroodes kuni 15. märtsini tööpäeviti kl 8-17. Praeguseks on deklareerimisdokumendid välja võtnud ligi 11 tuhat inimest ja täidetud dokumendid tagasi toonud ligi 5 tuhat inimest. Põllumajandusmaa saavad PRIAs kirja panna nii maakasutajad kui ka maaomanikud ja see, kumb maa deklareerib, ei olegi tähtis. Oluline on see, et kirja saaks kogu põllumajandusmaa, mille peale soovitakse kas tänavu või edaspidi toetust taotleda. ELi pindalatoetusi makstakse põllumeestele ainult deklareeritud maa kohta.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike